Delta Lloyd en IBM verbreken miljoenencontract
Verzekeraar en financieel dienstverlener Delta Lloyd verbreekt voortijdig een uitbestedingcontract voor ict-beheer met IBM. De overeenkomst met een waarde van ongeveer 200 miljoen euro zou in 2011 aflopen, maar wordt in 2009 al stopgezet.
IBM en Delta Lloyd Groep verbreken voortijdig een outsourcingscontract voor het beheer van de ict-infrastructuur. De zevenjarige overeenkomst met een waarde van ongeveer 200 miljoen euro zou tot 2011 duren maar wordt in 2009 reeds beëindigd.
Volgens een woordvoeder van IBM is het contract na een gezamenlijk besluit uit strategische overwegingen beëindigd. De dienstverlener wil niet verder ingaan op de redenen van het verbreken van de overeenkomst en verwijst voor commentaar naar Delta Lloyd. Daar was niemand beschikbaar om te reageren.
Personeel
Volgens ingewijden zouden medewerkers die namens IBM voor Delta Lloyd werken weer bij de verzekeraar in dienst komen. Het zou gaan om tussen de 80 en 120 ict'ers. IBM wil niet reageren op deze informatie.
Vanuit het werk-nemers oogpunt geen gekke stap om te maken van een ict dienstverlener naar een verzekeraar. De kans dat je je ict-baan blijft behouden bij DeltaLloyd lijkt me hoger dat de kans dat je je baan blijft behouden bij IBM. Gezien de "economische crisis" en de grote ontslagronden in de ict sector van dit afgelopen jaar bij grote bedrijven.
Vanuit het werk-gevers oogpunt loop je dit risicio natuurlijk dat je personneel meer gaat kiezen voor (financiele) zekerheid dan "die uitdagende carriere".
Uiteraard biedt dit werkgevers ook weer de uitdaging om meer te investeren in hun mensen. Want als ze het goed hebben bij jouw bedrijf, willen ze ook niet weg lijkt mij.
After all..
Op het einde van de maand is het leuk als er ook brood op de plank ligt. Het lijkt steeds minder belangrijker te gaan worden, waar je het geld vandaan hebt gehaald om dat brood aan te schaffen.
Want "werk == werk" en "salaris == salaris" en in mijn ogen lijkt het steeds meer op dat "werk-aanlevering - gaat steeds meer "leveranciers onafhankelijk" worden in de toekomst. Anders kan je als werk-nemer ten prooi vallen aan een "vendor-lockin" van werklevering
Ik denk niet dat je daar IBM een verwijt voor kunt maken. IBM heeft alleen de technische infrastructuur in beheer gehad. Applicatie ontwikkeling is altijd bij Delta Lloyd blijven liggen.
Overigens, niet zo vreemd dat dit contract vroegtijdig wordt be�indigd. Vanaf het begin is het ellende over ellende geweest. Sterker nog: het heeft bijna 9 maanden exclusief onderhandelen gevergd om tot dit contract te komen...!!
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 IS Online en Tres zijn klaar voor Elfstedentocht
10-02 SecureLink migreert Microsoft-diensten Atradius
10-02 Nieuwe software brengt Vitens in problemen
10-02 Ex-Misys-topman moet CSC uit penarie helpen
10-02 Veenman en 20/20 vision adviseren samen klant
10-02 Cisco maakt 2,2 miljard dollar kwartaalwinst
10-02 Misys en Temenos willen fuseren
10-02 Raet stelt Schrijnemaekers als nieuwe CFO aan
10-02 Ex-Misys-topman moet CSC uit penarie helpen
02-02 Sturen op minimale foutmarge
27-01 Offshoring kan exportmarkten openen
20-01 Heeft u een ‘global mindset’?
12-01 Oracle: Meer externe rekencentra door...
11-01 Cloud vraagt meer ‘maatwerk’ dan gedacht
09-01 Rijk verhangt servicecentrum werkplekbeheer
09-01 Atos neemt belang in Olympische partner MSL
06-01 Accenture beheert SAP-HRM van Shell
06-01 Nieuwe baas IBM past managementteam aan
|
|
03-02-10 Insourcing is hot, outsourcing not
16-02-04 IBM zegt eindelijk 'ja' tegen Delta Lloyd
Gemeenten en ICT besparingen
Sommige gemeenten wijzigen hun autonome ICT omgeving in een samenwerkingsverband met als doel het verlagen van ICT......



