Satyam-topman stapt op na creatief boekhouden

07-01-2009 10:51 | Door Rian van Heur | Lees meer over het bedrijf: Satyam | Er zijn nog geen reacties op dit artikel | Permalink
Ramalinga Raju, Satyam

Omdat hij geknoeid heeft met de boekhouding stapt voorzitter Ramalinga Raju van de Indiaase dienstverlener Satyam op. Dat schrijft hij in een brief aan het bestuur. De topman wilde dat zijn bedrijf twee bouwbedrijven van zijn familie kocht. Hij hoopte zo de financiële balans weer in orde te krijgen. Aandeelhouders gingen echter niet akkoord.

Ramalinga Raju, oprichter en voorzitter van de Indiase dienstverlener Satyam, treedt af. De dienstverlener heeft een beursnotering in Amsterdam. Aanleiding is dat de topman heeft geknoeid met de boekhouding van het bedrijf.

De ict-dienstverlener wilde in december 2008 twee bouwbedrijven kopen die in hand waren van de familie Raju. De voorzitter hoopte zo de balans van het bedrijf weer recht te trekken. Het bedrijf publiceerde hogere cijfers dan daadwerkelijk het geval was. De aankoop moest dit verdoezelen. Aandeelhouders gingen echter niet akkoord met de aankoop, die een paar dagen erna weer werd afgeblazen.

Spijt

In een brief aan het bestuur van het bedrijf, gepubliceerd door Reuters, schrijft Raju spijt te hebben van zijn beslissing. Hij zegt dat niemand op de hoogte was van zijn acties. Ook zou hij er geen financieel voordeel van hebben gehad.

Daarnaast deed de Wereldbank het Indiase bedrijf voor acht jaar in de ban. Satyam zou hebben geprobeerd medewerkers van de bank om te kopen.

Top 10 Reagerende members
  Aantal reacties
met 3+ sterren
Gemiddelde
waardering
Klik voor meer info1 155 6.4
Klik voor meer info2 121 6.7
Klik voor meer info3 109 6.4
Klik voor meer info4 79 6.6
Klik voor meer info5 53 6.1
Klik voor meer info6 49 6.3
Klik voor meer info7 48 6.5
Klik voor meer info8 44 6.1
Klik voor meer info9 43 6.0
Klik voor meer info10 40 6.3