Imtech krijgt 38 miljoen aan orders van marine
Technisch en ict-dienstverlener Imtech heeft voor 38 miljoen euro aan orders binnengehaald voor het upgraden, uitbreiden en onderhouden van ict-systemen van de Nederlandse, Zuid-Koreaanse, Australische en Thaise marine. Het gaat onder andere om het actualiseren, vervangen en onderhouden van hardware en software aan boord van marineschepen. De Nederlandse marine standaardiseert naar één softwareplatform. Volgens de dienstverlener gaat het om middelgrote opdrachten.
Aan boord van luchtverdedigingschepen, commandovaartuigen en multi-inzetbare fregatten van de Nederlandse marine worden computers vervangen, glasvezel aangelegd en de processors van meet- en regeloplossingen vervangen. Ook krijgt de software een update. Daarnaast wordt bij twee fregatten een bestaand geïntegreerd bedienings- en bewakingssysteem vervangen.
Dat systeem bestaande nu nog uit veertig computersystemen die verspreid over het schip staan opgesteld en waarmee alle technologie aan boord van het schip wordt bestuurd en gecontroleerd. Imtech vervangt het door een nieuw gestandaardiseerd platform. Zo wordt het platform van de software op verschillende typen marineschepen gestandaardiseerd.
Imtech onderhandelt met de marines van België, Portugal en Chili over de uitvoer van vergelijkbare opdrachten op hun marineschepen. Het gaat om voormalige Nederlandse fregatten die zijn doorverkocht.
Zuid-Korea
Voor een nieuw fregat van de Zuid-Koreaanse marine wordt software geleverd voor de stuurautomaat (automatische piloot). Het gaat om programmatuur die slingerbewegingen van het schip moet tegengaan en vaarroutes efficiënter maakt. De Goudse dienstverlener voerde die opdrachten eerder uit aan boord van twee andere schepen van de Zuid-Koreaanse marine. Voor de Australische marine wordt gewerkt aan luchtbehandelingsystemen voor schepen. Ook voor Taiwan en het Verenigd Koninkrijk worden verschillende technische en ict-diensten verricht.
De maritieme tak van Imtech bestaat uit ongeveer 2400 medewerkers. Het bedrijf behaalt met dat bedrijfsonderdeel een omzet van ongeveer 500 miljoen euro op jaarbasis. Het gaat om integrale oplossingen voor platformautomatisering, voortstuwing, energieopwekking en distributie, communicatie, navigatie, geïntegreerde (scheeps)bruggen, lucht- en klimaattechnologie en multimedia en entertainment. In totaal werken bij Imtech 22500 medewerkers. Het bedrijf boekte in 2008 een omzet van ongeveer 3,8 miljard euro.
13-02 KPN maakt balans op na hack
13-02 KPN garandeert anonimiteit internetgebruiker
13-02 Ordina rondt integratie Oracle EBS bij EL&I af
13-02 Perfectview levert CRM-systeem aan Gelderland
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 IS Online en Tres zijn klaar voor Elfstedentocht
10-02 SecureLink migreert Microsoft-diensten Atradius
10-02 Nieuwe software brengt Vitens in problemen
10-02 Ex-Misys-topman moet CSC uit penarie helpen
10-02 Ex-Misys-topman moet CSC uit penarie helpen
02-02 Sturen op minimale foutmarge
27-01 Offshoring kan exportmarkten openen
20-01 Heeft u een ‘global mindset’?
12-01 Oracle: Meer externe rekencentra door...
11-01 Cloud vraagt meer ‘maatwerk’ dan gedacht
09-01 Rijk verhangt servicecentrum werkplekbeheer
09-01 Atos neemt belang in Olympische partner MSL
06-01 Accenture beheert SAP-HRM van Shell
06-01 Nieuwe baas IBM past managementteam aan
|
|
24-10-11 Imtech haalt scheepsorder Canada binnen
07-03-11 ICT-boegbeeld Marine blijkt beerput
18-11-10 Imtech meldt 28 miljoen euro aan marine-orders
03-08-10 Imtech ICT stelt teleur in Benelux
07-01-10 Imtech behaalt goed resultaat in crisisjaar 2009
04-12-09 Imtech schuift 'dozen' aan de kant
03-12-09 Imtech zoekt gemeenten voor Duitse software
28-09-09 Imtech wint opdracht voor energie in datacenters
11-08-09 Imtech ICT scoort matig in Nederland
13-07-09 Imtech scoort grote opdracht Landmacht
26-03-09 Imtech ontvangt duizenden CV's door actie
25-03-09 Imtech scoort tien grote Duitse orders
28-01-09 Imtech stuurt ICT'ers naar een luxe jacht
05-09-08 Imtech vernieuwt infrastructuur bij Transavia
31-07-98 Marine simuleert meer dan vaarbewegingen
06-10-00 Nederlandse Marine koestert computers in couveuse
08-05-03 Amerikaanse Marine torpedeert EDS
Gemeenten en ICT besparingen
Sommige gemeenten wijzigen hun autonome ICT omgeving in een samenwerkingsverband met als doel het verlagen van ICT......



