Consortium rondt deel ICT-project Defensie af

24-06-2008 17:09 | Door Diederik Toet | Lees meer over de bedrijven: ministerie van Defensie, Logica, Capgemini | Er is 1 reactie op dit artikel | Permalink
Defensie

Logica en Capgemini hebben het eerste deel van het grootschalige project SPEER opgeleverd aan het ministerie van Defensie. Ze bouwden een erp-systeem waarmee facturen van alle Defensie-onderdelen digitaal en samenhangend worden verwerkt.

Het gelegenheidsconsortium Capgemini en Logica heeft het eerste onderdeel van het grootschalige project SPEER opgeleverd aan het ministerie van Defensie. De automatiseerders zorgden ervoor dat de financiële administratie van de krijgsmacht sinds 11 juni 2008 draait op een nieuw SAP-systeem. Door het programma kunnen de rekeningen van alle defensieonderdelen samenhangend digitaal worden verwerkt. Inmiddels gebruiken ongeveer 1200 ambtenaren het systeem.

De afronding van de financiële module is een mijlpaal voor SPEER, het omvangrijke pakket voor enterprise resource planning (erp) bij de krijgsmacht. SPEER staat voor Strategic Process and Enabled Reengineering en werd eind 2005 gegund aan Logica en Capgemini. Het systeem moet planning, beheer en bevoorrading van materieel stroomlijnen. Bovendien zou het zorgen voor een eenmalige besparing van 1030 voltijdbanen en nog eens 80 miljoen euro per jaar.

Vertraging

De ontwikkeling van het project SPEER liep op verschillende momenten vertraging op. Als belangrijkste redenen hiervoor gaf het ministerie in 2007 een niet-succesvolle tussentijdse ‘herijking' van het programma en een gebrek aan geschikt personeel. De ambtenaren verwachten dat het totale erp-pakket uiteindelijk tussen 2010 en 2013 wordt ingevoerd.

Reacties op dit artikel
Geen ratingHennie Keeris, 25-06-2008 9:04
Prima verhaal. Ik begrijp alleen niet waarom een foto van een Russiche tank bij het artikel is geplaatst. Het gaat hier om een Nederlandse aangelegenheid.Knip en plak dan een foto van de site van Defensie. Dikke kans dat het dan wel een Nederlandse tank is.
Top 10 Reagerende members
  Aantal reacties
met 3+ sterren
Gemiddelde
waardering
Klik voor meer info1 154 6.4
Klik voor meer info2 120 6.7
Klik voor meer info3 109 6.4
Klik voor meer info4 79 6.6
Klik voor meer info5 53 6.1
Klik voor meer info6 49 6.3
Klik voor meer info7 47 6.5
Klik voor meer info8 43 6.1
Klik voor meer info9 43 6.0
Klik voor meer info10 40 6.3