Betawebversie Microsoft Office beschikbaar
Een betawebversie van Microsoft Office is voor een beperkte groep testers beschikbaar via het 'Office Web Apps Technical Preview Programme'. Onder de noemer ‘Office Web Apps’ is Microsoft van plan de komende jaren meerdere Office-versies te gaan uitrollen die via cloud computing beschikbaar zijn.
De Office Web Apps zijn volgens Microsoft lichtere versies van bestaande Office applicaties. Een beperkte groep testers kunnen nu de technische preview bekijken. Ze krijgen toegang tot Word Web App, Excel Web App en PowerPoint Web App. De testers kunnen de komende maanden hun feedback aan Microsoft geven. Dit meldt Michael Schultz, directeur marketing van Microsoft Office Services, op de website van Microsoft. De officiële release van Office Web Apps, waar onder andere OneNote Web App deel van uitmaalt, wordt in de loop van het eerste halfjaar van 2010 verwacht. Dan mogen consumenten Office Web Apps, na registratie, kosteloos gebruiken. Wel op de voorwaarde dat tijdens het gebruik van Office Web Apps er reclame tussendoor komt.Drie manieren
Microsoft Office Web Apps wordt op drie manieren aangeboden. Ten eerste hebben Windows Live- gebruikers toegang via Windows Live SkyDrive. Ten tweede is Office 2010 via een volumelicentie beschikbaar voor zakelijke klanten. Dat gaat via een Microsoft SharePoint Server die in de datacenter van een klant staat. Dat is voor Microsoft een lucratieve markt, want er zijn ruim tientallen miljoenen Microsoft Office-klanten die jaarlijks hun volumelicenties verlengen. Ten derde hebben zakelijke klanten toegang tot Office Web Apps via Microsoft Online Services.
Microsoft maakt haast met het aanbieden van applicaties vanuit de cloud om een buffer te creëren voor het toenemend gebruik van Google Apps. Steeds meer grote softwareleveranciers maken plannen of hebben al een software-aanbod vanuit de cloud, zoals SAP, Oracle, Unit4Agresso, Exact en Sage.
Partners
Er zijn nog geen concrete plannen rond de verkoop van Office Web Apps via resellers en ict-dienstverleners. De meeste verkoop van Microsoft-software gaat namelijk via partners. Dat geldt bijvoorbeeld voor de Business Productivity Online Suite (BPOS), dat sinds begin 2009 voor Nederlandse eindgebruikers beschikbaar is. BPOS is een pakket dat bestaat uit online software van Exchange, SharePoint, Office Communications en Live Meeting. Wel kunnen partners de desktopversie van Office 2010 blijven verkopen. Microsoft zegt dat Office Web Apps als ‘add-ons' moeten worden gezien. De vraag is echter of klanten nu gaan kiezen voor een softwarepakket dat geïnstalleerd is op de desktop of een volledige cloudversie Office Web Apps.
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 IS Online en Tres zijn klaar voor Elfstedentocht
10-02 SecureLink migreert Microsoft-diensten Atradius
10-02 Nieuwe software brengt Vitens in problemen
10-02 Ex-Misys-topman moet CSC uit penarie helpen
10-02 Veenman en 20/20 vision adviseren samen klant
10-02 Cisco maakt 2,2 miljard dollar kwartaalwinst
10-02 Misys en Temenos willen fuseren
10-02 Raet stelt Schrijnemaekers als nieuwe CFO aan
10-02 IS Online en Tres zijn klaar voor Elfstedentocht
10-02 De windwakken van de cloud-sector
09-02 Talk & Vision biedt Personal Video in de cloud
09-02 MySapply koopt collectief accountantsdiensten in
08-02 Interoute breidt service uit met Virtual Data...
08-02 Open Line opent datacenter voor cloud-portfolio
03-02 Clouddiensten Dell en Atos voor Wolters Kluwer
03-02 IntraData en Centric breiden samenwerking uit
03-02 'Overheid vreest voor veiligheid in de cloud'
01-02 Bedrijven stappen steeds vaker over op de cloud
|
|
11-09-09 IBM: medewerker, stop met Office
14-08-09 Office voor Mac komt met Outlook
17-08-09 'Niemand wil volledige Office op smartphone'
06-10-08 Ballmer: Windows Cloud is niet voor Office
08-08-08 Nederlandse Microsoft Office Live Workspace
04-07-08 Microsoft zoekt balans met verhuur Office
04-07-08 Microsoft verhuurt Office
24-01-08 MS Office op de BlackBerry
De compacte overheid en de cloud
De Nederlandse regering is druk bezig het aantal benodigde datacenters terug te dringen van 64 naar vier of vijf, met......





Google Apps leidt in dit eval de richting. Als je eenmaal hebt geproeft hoe het ook kan werken met 'bron-in-the-cloud-solution' als Google dan voelt het moeten werken met de huidige Office producten echt als 'terug naar het vorige millenium'. Dit geldt met name het samenwerken aan documenten binnen een grote Enterprise organisatie of werkgroepen.