Antispammer Blue Security gooit handdoek in de ring

19-05-2006 09:10 | Door Ingrid Wolfslag | Er zijn nog geen reacties op dit artikel | Permalink

Het Israelische Blue Security geeft de strijd tegen spammers op. Na een oproep van het beveiligingsbedrijf om spammers terug te spammen werd het financieel geruïneerd door een wraaknemende spammer.

Blue Security blokkeerde de berichten van een Russische spammer, die zichzelf ‘PharmaMaster’ noemt, en zond ze terug naar de machine waar ze vandaan kwamen. De spammer lanceerde daarop een reeks DoS-aanvallen (denial of service), waardoor de website van Blue Security plat kwam te liggen, samen met veel websites van partners. ‘PharmaMaster’ dreigde dat de volgende aanval met een virus zou zijn als het bedrijf niet zou ophouden met zijn antispam-activiteiten.

Hoewel Blue Security net 4,8 miljoen dollar aan investeringsgeld had gekregen, verklaart het niet de middelen te hebben om dergelijke gerichte en voortdurende aanvallen aan te kunnen. Het beveiligingsbedrijf heeft al zijn activiteiten gestaakt en zijn website offline gehaald. Blue Security kijkt nu of het zijn antispamtechnologie op andere manieren kan inzetten.

Computable Events - Security

event

Computable organiseert verschillende events met praktijkgerichte informatie over actuele onderwerpen in de ICT:

Top 10 Reagerende members
  Aantal reacties
met 3+ sterren
Gemiddelde
waardering
Klik voor meer info1 155 6.4
Klik voor meer info2 122 6.7
Klik voor meer info3 113 6.4
Klik voor meer info4 79 6.6
Klik voor meer info5 53 6.1
Klik voor meer info6 49 6.3
Klik voor meer info7 48 6.5
Klik voor meer info8 44 6.1
Klik voor meer info9 43 6.0
Klik voor meer info10 40 6.3