Bedrijfsschade door cybercriminaliteit daalt

16-06-2006 09:33 | Door Rian van Heur | Lees meer artikelen over: Cybercrime | Er zijn nog geen reacties op dit artikel | Permalink

De bedrijfsschade door cybercriminaliteit is voor het vierde opeenvolgende jaar gedaald naar een gemiddelde schade van 168 duizend dollar. Vorig jaar werd er nog een gemiddelde schade gemeld van 204 dollar.

Dat blijkt uit een jaarlijkse studie gehouden door het Amerikaanse Computer Security Institue (CSI) en de FBI, schrijft Zdnet.nl. Het definitieve rapport wordt later deze maand  gepubliceerd, maar Robert Richardson van CSI gaf in een perspresentatie alvast een toelichting.

De Amerikaanse bedrijven die meedoen aan het onderzoek meldden minder incidenten. Diefstal van notebooks, virussen en internetmisbruik zijn nog altijd de meest voorkomende bedreigingen. Misbruik door medewerkers komt het meeste voor, maar levert ook weinig financiële schade op.
Gerelateerde artikelen

06-07-06  Verzekeraar dekt schade door cybercriminaliteit

Computable Events - Security

event

Computable organiseert verschillende events met praktijkgerichte informatie over actuele onderwerpen in de ICT:

Top 10 Reagerende members
  Aantal reacties
met 3+ sterren
Gemiddelde
waardering
Klik voor meer info1 154 6.4
Klik voor meer info2 120 6.7
Klik voor meer info3 109 6.4
Klik voor meer info4 79 6.6
Klik voor meer info5 53 6.1
Klik voor meer info6 49 6.3
Klik voor meer info7 47 6.5
Klik voor meer info8 43 6.1
Klik voor meer info9 43 6.0
Klik voor meer info10 40 6.3