Intel brengt patches voor Centrino en WiFi-beheer

03-08-2006 13:09 | Door Jasper Bakker | Lees meer artikelen over: Wi-Fi, Patches | Lees meer over het bedrijf: Intel | Er zijn nog geen reacties op dit artikel | Permalink

Intel heeft patches uitgebracht voor fouten in de drivers voor zijn draadloze chipcombi Centrino, alsook voor de ProSet-beheersoftware voor die WiFi-hardware. De patches dichten gaten die uitvoering van kwaadaardige code mogelijk maken. Het is nog niet duidelijk of dit ook slaat op het fundamentele WiFi-gat dat zojuist is gedemonstreerd op de Black Hat-conferentie in Las Vegas.

De gaten die Intel nu dicht met de patches bieden kwaadwillenden de mogelijkheid op een pc in te breken via WiFi. Daarbij kan de aanvaller zichzelf aanvullende privileges op de doelcomputer toeëigenen. Daarnaast zou het zelfs mogelijk zijn een worm te creëren die zelfstandig van pc naar pc overspringt middels WiFi-verbindingen.

Onder meer beveilgigingsinstituut SANS Internet Storm Center en beveiligingsleverancier F-Secure waarschuwen voor deze gaten in de Centrino-combi. Dat chippakket omvat de Pentium-M processor, een bijbehorende systeemchipset en een eveneens gekoppelde WiFi-chipset. De patch, die maar liefst 129 MB groot is, moet handmatig geïnstalleerd worden.
Gerelateerde artikelen

20-03-07  AMD belooft vier tot vijf uur accuduur voor laptops

Computable Events - Security

event

Computable organiseert verschillende events met praktijkgerichte informatie over actuele onderwerpen in de ICT:

Top 10 Reagerende members
  Aantal reacties
met 3+ sterren
Gemiddelde
waardering
Klik voor meer info1 154 6.4
Klik voor meer info2 120 6.7
Klik voor meer info3 109 6.4
Klik voor meer info4 79 6.6
Klik voor meer info5 53 6.1
Klik voor meer info6 49 6.3
Klik voor meer info7 47 6.5
Klik voor meer info8 43 6.1
Klik voor meer info9 43 6.0
Klik voor meer info10 40 6.3