Apple krijgt in januari bug-maand

21-12-2006 09:57 | Door Jasper Bakker | Er zijn nog geen reacties op dit artikel | Permalink

Hackers hebben een nieuwe bug-maand aangekondigd, waarin zij zoveel mogelijk fouten willen vinden en openbaren in specifieke software. Dat kan bepaalde applicaties betreffen, zoals webbrowsers, maar ook programmatuur van een bepaalde leverancier, zoals komende maand Apple.

De Month of Apple Bugs moet in januari elke dag een nieuwe, nog niet gedocumenteerde fout in Mac OS X opleveren, of in Apple-applicaties die daarop draaien. Dat omvat webbrowser Safari, media-afspeler iTunes en video-applicatie Quicktime.
Een van de initiatiefnemers van deze bughunt is hacker 'LMH' die eerder al de organisator was van de bug-maand voor de kernel van onder meer Linux en Mac OS X. Zijn compaan voor de nieuwe bughunt van komende maand is Apple-expert en beveiligingsonderzoeker Kevin Finisterre.

Onlangs is een eerder aangekondigde bug-week voor Oracle-software op de valreep onverwacht afgelast. Experts speculeren dat de softwareleverancier druk, mogelijk ook juridische, heeft uitgeoefend op de hacker die dit initiatief organiseerde. De fouten worden namelijk in detail geopenbaard, wat volgens softwareleveranciers onverantwoord gedrag is aangezien dat kwaadwillenden een voorsprong geeft. Beveiligingsonderzoekers werpen tegen dat publiciteit patches afdwingt. Zo heeft Oracle een reputatie rijkelijk laat met patches te komen, die dan ook niet altijd compleet zijn.

Gerelateerde artikelen

12-11-08  Oude bugs blijven bijten

Computable Events - Security

event

Computable organiseert verschillende events met praktijkgerichte informatie over actuele onderwerpen in de ICT:

Top 10 Reagerende members
  Aantal reacties
met 3+ sterren
Gemiddelde
waardering
Klik voor meer info1 154 6.4
Klik voor meer info2 120 6.7
Klik voor meer info3 109 6.4
Klik voor meer info4 79 6.6
Klik voor meer info5 53 6.1
Klik voor meer info6 49 6.3
Klik voor meer info7 47 6.5
Klik voor meer info8 43 6.1
Klik voor meer info9 43 6.0
Klik voor meer info10 40 6.3