Microsoft meet 43 procent meer malware
De hoeveelheid malware die wereldwijd rondwaart, neemt toe. In de eerste helft van dit jaar is er 43 procent meer malware aangetroffen op pc's dan de tweede helft van vorig jaar. Dit blijkt uit metingen van Microsoft.
Uit die metingen van Microsoft met Windows Update blijkt dat de hoeveelheid malware die wereldwijd rondgaat, flink in de lift zit. In de eerste helft van dit jaar is 43 procent meer malware gedetecteerd op pc's met Windows dan in de tweede helft van 2007. Windows Update biedt al geruime tijd naast patches voor het pc-besturingssysteem ook elke maand een antimalware controle. Microsoft houdt de resultaten van die scan, met opruiming, bij.
In de eerste zes maanden van dit jaar heeft de antimalwaretool van Microsoft 62 miljoen besmettingen aangetroffen op 23,8 miljoen pc's. Dat was in de laatste zes maanden van vorig jaar nog 'slechts' 42 miljoen op 15 miljoen computers. In totaal zijn honderden miljoenen pc's gescand.
Dit valt te lezen in het Seucrity Intelligence Report van Microsoft, dat nu voor de vijfde maal is opgesteld. Het volledige rapport valt gratis te downloaden in het PDF-formaat van Adobe en in Microsofts tegenhanger XPS.
Minder gaten
De toenemende hoeveelheid malware bestaat uit veel verschillende en snel verschijnende varianten op kwaadaardige code. Kwaadwillenden mikken daarmee op gaten in software, zoals de diverse componenten en ingebouwde applicaties van Windows. De varianten mikken in wezen op dezelfde gaten, maar doen dat op verschillende manieren op antimalwaremaatregelen te omzeilen.
Microsoft merkt in zijn security-rapport ook op dat er minder kwetsbaarheden zijn bekendgemaakt in de eerste helft van dit jaar. Dat aantal is met bijna 2700 stuks zo'n 4 procent gedaald vergeleken met de laatste helft van vorig jaar. Vergeleken met de eerste helft van 2007 is het aantal onthullingen van unieke kwetsbaarheden zelfs met 19 procent gedaald.
Grotere gaten
De ernst van de onthulde kwetsbaarheden neemt echter toe. Het gaat dus om minder bekende beveiligingsgaten, maar tegelijkertijd wel grotere gaten. Het aantal kwetsbaarheden in de categorie 'zeer ernstig' (high severity) is 13 procent toegenomen naar zo'n 1400 stuks, vergeleken met de tweede helft van vorig jaar.
Bijna de helft (48 procent) van alle kwetsbaarheden valt nu in die topcategorie. Toch is hierover ook goed nieuws: het is een daling van bijna eenderde (28 procent) ten opzichte van de eerste helft van 2007. De wereldwijde hoeveelheid malware piekte toen naar bijna 3500 stuks, waarvan ongeveer de helft in Microsofts categorie 'zeer ernstig' viel.
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 IS Online en Tres zijn klaar voor Elfstedentocht
10-02 SecureLink migreert Microsoft-diensten Atradius
10-02 Nieuwe software brengt Vitens in problemen
10-02 Ex-Misys-topman moet CSC uit penarie helpen
10-02 Veenman en 20/20 vision adviseren samen klant
10-02 Cisco maakt 2,2 miljard dollar kwartaalwinst
10-02 Misys en Temenos willen fuseren
10-02 Raet stelt Schrijnemaekers als nieuwe CFO aan
10-02 SecureLink migreert Microsoft-diensten Atradius
09-02 Vodafone: Wij spelen klantinformatie niet door
09-02 Lang leve de hackers!
09-02 'Ook met cookiewet is gebruiker niet anoniem'
09-02 'KPN koppelt ID aan internetverkeer'
08-02 'Nieuwe cookiewet is eenvoudig te omzeilen'
07-02 Eigen werknemer kan ook een vijand zijn
03-02 'Overheid vreest voor veiligheid in de cloud'
01-02 F5 beschermt openbare websites
31-01 Publieksvoorlichting is belangrijke taak voor NCSC
|
|
02-02-10 Malware wordt steeds ingewikkelder
21-11-08 Microsoft: gratis antivirus maakt internet veiliger
05-11-08 Meeste malware mikt op China
13-10-08 Asus biedt excuses voor malware op Eee
29-08-08 Malware-markt wordt nog steeds onderschat
21-08-08 'Veel Nederlandse studenten schrijven malware'
08-07-08 IE8 blokkeert cross-site malware
13-05-08 Windows 2000 minst vatbaar voor malware
11-12-07 'Malware groeit met 100 procent'
19-11-07 McAfee: 'Vista wordt malware-slachtoffer in 2008'
Best Practices om laptop-data te beschermen
In een tijd waarin steeds meer werknemers mobiel hun werk doen en de hoeveelheid data exponentieel toeneemt, is......




