Symantec: je krijgt waar je voor betaalt
Symantec reageert fel op de aankondiging van Microsoft om consumenten gratis antivirus te bieden. De security-leverancier noemt Microsofts huidige betaalde antivirus al ondermaats.
Microsoft komt in de tweede helft van komend jaar met gratis antivirus voor consumenten. Security-leverancier Symantec haalt uit en stelt dat je krijgt waarvoor je betaalt. Vice-president Tom Powledge, verantwoordelijk voor consumentenproducten bij Symantec, zegt dat de huidige, betaalde antivirus van Microsoft al ondermaats (substandard) is.
"Microsoft heeft nu aangekondigd dat het zijn voornaamste security-product voor consumenten opdoekt. Het vervangt die door een flink uitgeklede uitvoering, die dan gratis is", verklaart Powledge. Hij drukt consumenten op het hart dat ze goed moeten nadenken hoe ze zichzelf, hun digitale identiteiten en hun families online beschermen.
'Ondermaats en inferieur'
"Gebruikers moeten zich wel realiseren dat Microsoft OneCare ondermaatse beveiliging biedt en een inferieure gebruikerservaring. Dat is al bewezen door diverse recensies van derde partijen." Toch scoort de huidige antivirussoftware van Microsoft niet slecht. Zo staat het volgens nonprofit onderzoeksinstituut SRI in de top tien van malwarebestrijders met een detectiepercentage van 89 procent.
Bedreigingen
"De security-industrie is fundamenteel anders dan elke andere markt waarin Microsoft actief is." De topman voegt daar nog aan toe dat Symantec doorlopend flinke investeringen doet in zijn security-producten om gebruikers te beschermen tegen een breed scala aan snel en continue veranderende bedreigingen. Die gevaren zijn tegenwoordig al specifiek voor bepaalde bedrijfstakken of zelfs specifieke bedrijven.
Overigens betreft Microsofts aanbod alleen maar de consumentenmarkt. Sommige zakelijke producten zijn echter gerelateerd aan consumentenuitvoeringen, waarbij de één afgeleid is van de ander. Het lijkt echter niet waarschijnlijk dat Microsoft zijn gratis antimalware naar de zakelijke markt brengt. De lichtere systeembelasting van Morro zou ook geen zwaarwegend argument zijn voor bedrijven.
Nog nooit zo'n inconsistente troep op mijn systemen gehad.
Was het dan nog makkelijk de-installeren, maar het blijft je achtervolgen.
Volgens de lijst van SRI staat Norton op de 16e plaats! En daarboven staan volgens mij iets van 5 gratis aanbieders.
Daarnaast is het hele Norton pakket een resource-hog waar zelf Vista nog niet aan kan tippen.
Meneer Tom Powledge, wakker worden!
Overigens heb ik sterke twijfels bij de test die aangehaald is. In de gerenomeerde testen die door het bedrijfsleven gehanteerd worden komen de meeste gratis scanners niet goed uit de testen.
Bij de meeste andere testen kunnen de bovenste vijf nog wel eens wisselen van positie maar diegene die normaal onderaan staan, willekeurig welke test dan ook, staan in deze test bovenaan. Met uitzondering van Avira.
Wat een grote onzin!
Microsoft is helemaal niet zo byzonder goed in Virus bestreiding, die techniek en kennis hebben ze ook maar gewoon ingekocht door het opkopen van een AntiVirus maker. Merken die weten wat ze waard zijn (o.a. ESET-NOD32, TrendMicro, Kaspersky, etc.) die maken zich nergens druk om.... ze weten wel beter.
De gratis pakketten als bv AVG, Avast, CllamAV, zijn toch ook nooit een echte bedreiging geweest, en die mogen toch ook betstaan?
Wat een grote onzin!
Microsoft is helemaal niet zo byzonder goed in Virus bestreiding, die techniek en kennis hebben ze ook maar gewoon ingekocht door het opkopen van een AntiVirus maker. Merken die weten wat ze waard zijn (o.a. ESET-NOD32, TrendMicro, Kaspersky, etc.) die maken zich nergens druk om.... ze weten wel beter.
De gratis pakketten als bv AVG, Avast, CllamAV, zijn toch ook nooit een echte bedreiging geweest, en die mogen toch ook betstaan?
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 IS Online en Tres zijn klaar voor Elfstedentocht
10-02 SecureLink migreert Microsoft-diensten Atradius
10-02 Nieuwe software brengt Vitens in problemen
10-02 Ex-Misys-topman moet CSC uit penarie helpen
10-02 Veenman en 20/20 vision adviseren samen klant
10-02 Cisco maakt 2,2 miljard dollar kwartaalwinst
10-02 Misys en Temenos willen fuseren
10-02 Raet stelt Schrijnemaekers als nieuwe CFO aan
10-02 SecureLink migreert Microsoft-diensten Atradius
09-02 Vodafone: Wij spelen klantinformatie niet door
09-02 Lang leve de hackers!
09-02 'Ook met cookiewet is gebruiker niet anoniem'
09-02 'KPN koppelt ID aan internetverkeer'
08-02 'Nieuwe cookiewet is eenvoudig te omzeilen'
07-02 Eigen werknemer kan ook een vijand zijn
03-02 'Overheid vreest voor veiligheid in de cloud'
01-02 F5 beschermt openbare websites
31-01 Publieksvoorlichting is belangrijke taak voor NCSC
|
|
15-12-09 Symantec verbetert storage software
25-11-08 Microsoft: gratis antivirus concurreert niet
19-11-08 Microsoft biedt gratis antivirus
15-11-06 Microsoft komt met bèta antivirusssoftware
20-06-03 Microsoft schudt antivirus-markt op
07-10-05 Microsoft combineert antivirus en antispyware
08-02-05 Microsoft koopt tweede antivirusproducent
Best Practices om laptop-data te beschermen
In een tijd waarin steeds meer werknemers mobiel hun werk doen en de hoeveelheid data exponentieel toeneemt, is......





Hebben ze wel eens gekeken naar hun eigen Norton? Ik kan me niet voorstellen dat Microsoft een slechter product op de markt kan zetten dan dat. Laat me niet lachen. Die zooi komt niet meer op mijn computer.
Ik ben al jaren een tevreden Avira gebruiker, de gratis versie. Die werkt ook perfect.