Ruzie bij Kaspersky Lab lijkt bijgelegd
'Binnen zes weken meer duidelijk over toekomst'
Kaspersky Lab Benelux en de internationale moederorganisatie hebben hun conflict over het licentiesysteem voorlopig bijgelegd. Beide partijen zijn weer met elkaar in gesprek en de markt wordt gezamenlijk bediend. Dat vertelt Dick Géheniau, managing director van Kaspersky Benelux.
'Het is jammer wat er gebeurd is, maar we zijn weer helemaal terug', laat Dick Géheniau opgetogen weten. Nu de strijd gestreden is met het Russische hoofdkantoor, zoeken beide partijen naar de juiste manier hoe nu samen verder te gaan. 'De systemen draaien weer en we kunnen weer leveren. Samen met de distributeurs hebben we de hele business weer in de Benelux opgetuigd.'
Kaspersky Lab Benelux en de internationale moederorganisatie hadden een conflict over het licentiesysteem. De Benelux was toegang tot dat systeem ontzegd, maar na een kort geding tegen de Russische bedrijfsleiding mag de Benelux-partner in ieder geval tot augustus 2010 doorleveren.
Twee opties voor toekomst
De Benelux-organisatie van Kaspersky Lab en het Russische hoofdkantoor doen dus weer gezamenlijk zaken en er wordt er gekeken naar de toekomst. Tot 1 augustus 2010 moeten beide partijen van de rechter met elkaar samenwerken, maar beide partijen overleggen ook hoe het na die periode verder moet.
Volgens Géheniau zijn er twee opties: Beide partijen blijven met elkaar zaken doen tot en met in ieder geval 2012 of het Nederlandse kantoor wordt door Rusland overgenomen. 'Die laatste optie is heel billijk', aldus Géheniau. 'Ik heb het hoofdkantoor gevraagd om voor het eind van het eerste kwartaal hier duidelijkheid over te geven en ik denk dat dit gaat lukken.'
Uitbreiden
De ruzie van de afgelopen maanden heeft wel grote gevolgen voor Kaspersky Benelux gehad. In totaal zijn acht mensen bij het bedrijf vertrokken en het bedrijf heeft de vestiging in Den Bosch ingeruild voor een nieuwe vestiging op bedrijventerrein De Esp in Eindhoven. Géheniau: 'We vervangen deze mensen nog even niet en kijken hoe onze toekomst eruit zal zien. Zodra er meer bekend is, gaan we weer bouwen en uitbreiden.'
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 IS Online en Tres zijn klaar voor Elfstedentocht
10-02 SecureLink migreert Microsoft-diensten Atradius
10-02 Nieuwe software brengt Vitens in problemen
10-02 Ex-Misys-topman moet CSC uit penarie helpen
10-02 Veenman en 20/20 vision adviseren samen klant
10-02 Cisco maakt 2,2 miljard dollar kwartaalwinst
10-02 Misys en Temenos willen fuseren
10-02 Raet stelt Schrijnemaekers als nieuwe CFO aan
10-02 SecureLink migreert Microsoft-diensten Atradius
09-02 Vodafone: Wij spelen klantinformatie niet door
09-02 Lang leve de hackers!
09-02 'Ook met cookiewet is gebruiker niet anoniem'
09-02 'KPN koppelt ID aan internetverkeer'
08-02 'Nieuwe cookiewet is eenvoudig te omzeilen'
07-02 Eigen werknemer kan ook een vijand zijn
03-02 'Overheid vreest voor veiligheid in de cloud'
01-02 F5 beschermt openbare websites
31-01 Publieksvoorlichting is belangrijke taak voor NCSC
|
|
22-04-11 'Ontvoerde zoon Kaspersky is weer thuis'
24-01-11 Amerikanen investeren in Kaspersky Lab
09-09-10 Kaspersky Lab Benelux pakt de draad weer op
25-06-10 Kaspersky opent nieuwe vestiging in Benelux
17-02-10 Kaspersky Benelux kan weer in- en verkopen
08-02-10 Kaspersky Benelux mag weer verkopen
05-02-10 Kaspersky Benelux: 'We komen er hoe dan ook uit'
01-02-10 Kaspersky-rivalen spreken niet met elkaar
29-01-10 Kaspersky hekelt gesloten cloudleveranciers
26-01-10 Kaspersky: 'We houden van onze partners'
26-01-10 Kaspersky-rivalen zoeken samen naar oplossing
25-01-10 Kaspersky Benelux: het gaat alleen om geld
25-01-10 Kaspersky Benelux kan salarissen niet betalen
13-01-10 Nederlands kantoor Kaspersky toch onzeker
07-01-10 Kaspersky opent Nederlandse vestiging
07-01-10 'Kaspersky Benelux wordt buitenspel gezet'
06-01-10 'Kaspersky Benelux houdt dit niet maanden vol'
06-01-10 Kaspersky Benelux mag niets meer verkopen
Best Practices om laptop-data te beschermen
In een tijd waarin steeds meer werknemers mobiel hun werk doen en de hoeveelheid data exponentieel toeneemt, is......




