Californië verbiedt gebruik rfid-chip

30-06-2005 11:34 | Door Rian van Heur | Lees meer artikelen over: RFID | Er zijn nog geen reacties op dit artikel | Permalink

De Amerikaanse staat Californië heeft een verbod van een jaar opgelegd op het gebruik van rfid-chips in overheidsdocumenten, waaronder het rijbewijs. Dit naar aanleiding van een discussie die is ontstaan over de privacy van burgers.

Over een jaar zal het parlement van Californië opnieuw naar de zaak kijken. Senator Joe Simitian hoopt op deze manier de verhitte discussie over een permanente regeling in goede banen te leiden.

De maatregel komt als reactie op een rfid-plan van een Amerikaanse basisschool. De school wil de chip gebruiken in schoolpasjes om de leerlingen te bewaken. Veel van de ouders zagen echter niets in de plannen. Uiteindelijk is het dan ook niet doorgegaan.

ECP.nl, het platform voor eNederland, presenteerde vorige week een rapport waarin zij stelden dat een specifieke rfid-wetgeving in Nederland niet noodzakelijk is. De huidige privacy-wetgeving in Nederland is voor de toepassing van rfid toereikend, aldus ECP.nl. Wel moet de abstracte wetgeving worden verduidelijkt, stelt het platform.

Top 10 Reagerende members
  Aantal reacties
met 3+ sterren
Gemiddelde
waardering
Klik voor meer info1 154 6.4
Klik voor meer info2 120 6.7
Klik voor meer info3 109 6.4
Klik voor meer info4 79 6.6
Klik voor meer info5 53 6.1
Klik voor meer info6 49 6.3
Klik voor meer info7 47 6.5
Klik voor meer info8 43 6.1
Klik voor meer info9 43 6.0
Klik voor meer info10 40 6.3