ICT achter fusie UWV en CWI rammelt
Minister Donner maakt zich zorgen over de manier waarop uitkeringsinstantie UWV en de arbeidsbureaus van CWI hun ict-systemen gebruiken na de fusie van 1 januari 2009. "Een zorgpunt blijft het achterblijven van vooruitgang die geboekt wordt rond ict."
De ongeveer honderd vestigingen die overblijven na de fusie van uitkeringsinstantie UWV met de arbeidsbureaus van CWI, krijgen te kampen met onvolledig geïntegreerde ict-systemen. Dat constateert minister Donner van Sociale Zaken en Werkgelegenheid naar aanleiding van recent onderzoek door de Inspectie Werk en Inkomen.
De twee instellingen fuseren per 1 januari 2009. Daardoor kunnen werkzoekenden bij één en hetzelfde loket terecht voor hun uitkering en voor het zoeken naar een nieuwe baan. Het is de bedoeling dat medewerkers van de nieuwe organisatie daarbij gebruik kunnen maken van de klantregistratiesystemen van het CWI en UWV en van de gemeentelijke basisadministratie.
Naast elkaar
Zowel minister Donner als de Inspectie Werk en Inkomen maken zich echter zorgen over de manier waarop de drie verschillende ict-systemen gaan worden gebruikt. In plaats van een integraal klantregistratiesysteem blijven ze namelijk naast elkaar bestaan. "Een zorgpunt blijft het achterblijven van vooruitgang die geboekt wordt rond ict. Nog niet overal kan gewerkt worden op één computer en kan men beschikken over de juiste functionaliteiten", schrijft Donner aan de Tweede Kamer.
Het is de bedoeling dat de drie toepassingen op elke werkplek worden geïnstalleerd. Daarna kan met behulp van bijvoorbeeld een switchbox worden geschakeld tussen de systemen. Door wekelijkse replicatie zouden de systemen over dezelfde informatie beschikken. Daartoe hadden de ketenpartners CWI, UWV, Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG) en Divosa al eerder besloten. Die organisaties verwachten pas in 2010 een integraal systeem te hebben gerealiseerd.
Investeringsslag
De Inspectie Werk en Inkomen voorziet voor de fusieorganisatie ‘een aanzienlijke investeringsslag om het proces van integrale dienstverlening in 2008 verder vorm te geven zodat eind 2009 sprake is van honderd procent integrale dienstverlening op de Werkpleinen.' Zo heten de locaties die de fusieorganisatie door het land heen krijgt.
Als reactie op de kritiek van de minister en de Inspectie Werk en Inkomen, geven de fusieorganisaties aan dat het realiseren van één enkel systeem dat door iedereen gebruikt kan worden, "moet worden gezien als een onbereikbaar en onwenselijk ideaal." Eerder meldde UWV aan Computable dat de ict-integratie met het CWI op schema loopt.
UWV ligt de laatste tijd onder vuur als gevolg van het stilleggen van het Wia-project in juni 2008. Dat project, waarbij 2,5 jaar werd gebouwd aan een ict-systeem voor de administratieve stroomlijning van uitkeringswet Wia, werd afgebroken omdat het ‘steeds hogere kosten met zich zou meebrengen, zonder dat het resultaat daarmee zou worden zeker gesteld'.
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 IS Online en Tres zijn klaar voor Elfstedentocht
10-02 SecureLink migreert Microsoft-diensten Atradius
10-02 Nieuwe software brengt Vitens in problemen
10-02 Ex-Misys-topman moet CSC uit penarie helpen
10-02 Veenman en 20/20 vision adviseren samen klant
10-02 Cisco maakt 2,2 miljard dollar kwartaalwinst
10-02 Misys en Temenos willen fuseren
10-02 Raet stelt Schrijnemaekers als nieuwe CFO aan
05-12 Traxion introduceert IAM4Cloud
02-12 Progress breidt RPM-suite verder uit
26-10 Infor presenteert Twitter-ERP
03-10 Macaw zet nieuw servicecentrum op
22-09 SOA en agile kunnen best door één deur
07-07 Compuware neemt Dynatrace Software over
22-06 IBM Rational levert nieuwe ontwikkelingstools
19-04 ROC Aventus: datakoppelingen en zeggenschap
13-04 HP wilde Tibco Software overnemen
31-03 'Ivent heeft te weinig kennis van SOA'
|
|
03-02-10 UWV: in etappes naar betere tijden
15-12-09 Vervaat is definitief ICT-directeur UWV
27-10-09 UWV reorganiseert ICT-afdeling
23-10-09 Laag salaris hindert UWV bij werven ICT'er
21-10-09 UWV huurt nog steeds te veel externen in
13-02-09 ICT'er raakt arbeidsongeschikt door stress
08-12-08 Politiek verbaasd over nieuwe interim-baas UWV
05-12-08 Donner: collectief geheugen ontbreekt bij UWV
04-12-08 'Logica heeft onwetendheid UWV niet misbruikt'
27-11-08 'Eén CRM-systeem voor UWV-CWI onwenselijk'
24-11-08 Thijs Vervaat is nieuwe ICT-directeur bij UWV
15-10-08 'ICT-integratie UWV en CWI ligt op schema'
15-10-08 UWV ontbeert goed e-mailbeheersysteem
06-10-08 UWV kan 4 procent van WIA-project hergebruiken
23-07-08 UWV hoopt op hergebruik WIA-systeem
28-07-08 Agile kon WIA-fiasco UWV voorkomen
15-07-08 UWV stelt 371 applicaties buiten gebruik
14-07-08 UWV-pot 'Onvoorzien' te klein voor WIA-debacle
09-07-08 UWV: wetswijzigingen veroorzaakten WIA-fiasco
23-06-08 UWV stopt bouw ICT-systeem voor WIA
De gecombineerde kracht van JD Edwards en Salesforce.com
De integratie van JD Edwards en Salesforce.com drijft organisaties vaak tot wanhoop. Deze whitepaper beschrijft hoe......




