Voor 250 netbeheerders dreigt een dwangsom
250 gemeentelijke en commerciële netbeheerders krijgen in september of oktober een waarschuwing van het Agentschap Telecom. De reden: ze vermelden de locatie van hun electriteits-, coax-, glasvezelkabels, gas- en waterleidingen nog niet online bij het Kadaster. Dat is vanaf 1 juli 2010 wel verplicht via een webapplicatie.
'We versturen binnen nu en enkele weken aan 250 netbeheerders een voornemen tot het opleggen van een last onder dwangsom', vertelt een woordvoerder van het Agentschap Telecom. Deze organisatie houdt toezicht op de Wet Informatie-uitwisseling Ondergrondse Netwerken (WION).Tienduizenden euro's
Het aantal netbeheerders dat kabels nog niet online meldt, lag in de eerste week van september op 350. Honderd van hen krijgt geen waarschuwingsbrief, ' omdat zij al bijna klaar zijn met aansluiten.' Van de overige 250 zijn 'sommige begonnen maar niet ver genoeg, andere zijn nog helemaal niet begonnen. En er is een groep die nog nooit van de WION gehoord heeft.'
De hoogte van deze dwangsom kan oplopen tot enkele tienduizenden euro's, afhankelijk van de grootte van het bedrijf. 'Na de verzending van de brieven gaat de teller lopen en kan het enkele maanden duren voordat de dwangsommen daadwerkelijk worden verbeurd, zoals dat officieel heet.'
Kleine beheerders
Van de 350 nog niet aangesloten netbeheerders is één derde een gemeente. Dat is 20 procent van het totale aantal gemeenten dat zich moet aansluiten.
Volgens de woordvoerder zijn de grotere netbeheerders 'al lang en breed aangesloten': 'Dat zie je ook aan het percentage kaartmateriaal dat nu al online beschikbaar is. Dat ligt nu al op 94 procent. Dat wordt aangeleverd door ruim 65 procent van de netbeheerders.'
'De partijen die nog niet zijn aangesloten zijn voornamelijk wat we kleine beheerders noemen', vertelt de woordvoerder. 'Een voorbeeld daarvan zijn bedrijven die twee vestigingen hebben binnen dezelfde plaats en daartussen een eigen datakabel hebben.
Service-oriented architecture
Om de 40.000 leidingbreuken die in Nederland jaarlijks door graafwerk ontstaan te verminderen, moeten netbeheerders en 'grondroerders' vanaf 1 oktober 2008 de locatie van hun kabels en leidingen bij het Kadaster melden. Vanaf 1 juli 2010 moet dat ook online, via een aansluiting op Klic-online. Met een grondroerder wordt iedereen bedoeld die mechanische werkzaamheden in de grond wil verrichten. Dat kunnen bijvoorbeeld bouwmaatschappijen zijn die heipalen in de grond willen slaan, maar ook netbeheerders die andere kabels of leidingen willen trekken.
Het webportaal 'Mijn Kadaster', waartoe Klic-Online behoort, is gebaseerd op een service-oriented architectuur. Het Kadaster nam voor deze nieuwe onlinedienst een aantal ict-componenten van het Kabels en Leidingen Centrum (Klic) over. Voor de integratie maakt het gebruik van SAP xi (Exchange Infrastructure), SAP's Netweavercomponent voor het uitwisselen van berichten. Ook werd een webapplicatie in Java geschreven om de services te integreren en naar het internet te brengen.
09-02 Ook KPN kan klant volgen zonder cookies
09-02 ERP-traject Eigen Haard krijgt forse directiesteun
09-02 KPN benoemt Nederlandse directeur en CFO
09-02 Gebouwautomatiseerders kiezen branchebestuur
09-02 Scholten Awater krijgt nieuwe directie
09-02 MySapply koopt collectief accountantsdiensten in
08-02 Sogeti ontslaat nog eens 110 medewerkers
08-02 Exxellence niet naar rechter om 'pijnloze...
08-02 Nokia verplaatst smartphoneproductie naar India
08-02 Atos wint opnieuw aanbesteding Dimpact
05-12 Traxion introduceert IAM4Cloud
02-12 Progress breidt RPM-suite verder uit
26-10 Infor presenteert Twitter-ERP
03-10 Macaw zet nieuw servicecentrum op
22-09 SOA en agile kunnen best door één deur
07-07 Compuware neemt Dynatrace Software over
22-06 IBM Rational levert nieuwe ontwikkelingstools
19-04 ROC Aventus: datakoppelingen en zeggenschap
13-04 HP wilde Tibco Software overnemen
31-03 'Ivent heeft te weinig kennis van SOA'
|
|
08-11-11 Logica levert centraal register netbeheerders op
07-09-10 350 netbeheerders melden kabels niet online
22-02-08 Een SOA tegen graafschade
De gecombineerde kracht van JD Edwards en Salesforce.com
De integratie van JD Edwards en Salesforce.com drijft organisaties vaak tot wanhoop. Deze whitepaper beschrijft hoe......




