Amerikaanse staten klagen geheugenproducenten aan
Een groep van 34 Amerikaanse staten spant een rechtszaak aan tegen zeven fabrikanten van geheugenmodules wegens illegale prijsafspraken.
Infineon Technologies, Hynix Semiconductor, Micron Technology, Mosel Vitelic, Nanya Technology, Elpida Memory en NEC Electronics zijn ervan beschuldigd dat ze de prijs van geheugenmodules kunstmatig hoog hebben gehouden.
De geheugenfabrikanten kwamen tussen 1998 en 2002 regelmatig bijeen om de prijs van geheugenmodules te bespreken en te bepalen. Samsung, de grootste fabrikant van geheugenmodules in de wereld, heeft niet deelgenomen aan de illegale prijsafspraken.
De Amerikaanse procureur-generaal Bill Lockyer zegt dat "prijsafspraken het hart raken van vrije competitie en eerlijk handeldrijven, die beide de basis vormen voor het Westerse economische systeem dat de belangen van consumenten en bedrijven moet beschermen. Volgens Lockyer hebben de aangeklaagde bedrijven samengespannen om de Amerikaanse markt in dit essentiële computeronderdeel te manipuleren door de prijs kunstmatig hoog te houden. Hierdoor hebben ze individuele consumenten benadeeld, maar ook overheidsinstanties, scholen en de belastingbetaler in het algemeen.
Al eerder heeft het Amerikaanse ministerie van Justitie geheugenfabrikanten aangeklaagd. In 2002 kregen Samsung, Hynix, Infineon en Elpida een boete opgelegd van $730 miljoen wegens illegale prijsafspraken.
10-02 Complexiteit elimineren met Backup Exec 2012
10-02 Avocent van Emerson beheert datacenter
09-02 Talk & Vision biedt Personal Video in de cloud
08-02 Blue Coat MACH5 kan versleutelde Flash Video aan
08-02 Interoute breidt service uit met Virtual Data...
07-02 iPad app Teamcenter AppShare deelt desktop
06-02 Netgear introduceert Intelligente Edge-switches
03-02 Siemens PLM Software introduceert Jack 7.1
02-02 CommVault breidt Simpana-software verder uit
02-02 LaCie 5big Office back-up-oplossingen voor MKB
10-02 Raadsels rond computerstoring Groningen
10-02 Complexiteit elimineren met Backup Exec 2012
09-02 Modder gooien in ICT-land
02-02 CommVault breidt Simpana-software verder uit
02-02 Telindus ISIT levert Avans opslaginfrastructuur
02-02 LaCie 5big Office back-up-oplossingen voor MKB
01-02 Quest Softwarelevert nieuwe migratierapporten
31-01 Citrix haalt goede resultaten in vierde kwartaal...
31-01 Twee versies Postgres Plus Cloud Database...
30-01 BAM bouwt na vertraging datacenter in Delft
|
|
04-04-06 Apple koopt belang in geheugenmaker Hynix
14-10-05 Samsung bekent schuld in antitrustonderzoek VS
23-04-02 Koreaanse Hynix grotendeels over naar Micron
03-01-02 Hynix verhoogt prijzen chips weer
Netwerkstorage maximaliseert virtualisatie-voordelen
Een traditionele serverstorage-infrastructuur hindert bedrijven bij het optimaal benutten van virtualisatie- en......


