SaaS breekt definitief door in 2008
Software-as-a-Service zal dit jaar definitief doorbreken. Het zal op grote schaal gebruikt worden en de voordelen worden goed zichtbaar. Daarnaast neemt het ict-budget verder toe. Dat voorspellen de leden van het Computable Panel in vooruitblik op 2008.
Webdiensten worden in 2008 op grote schaal ingezet. Bedrijven maken nu al gebruikt van Software-as-a-Service (SaaS), maar het komende jaar worden de voordelen van saas nog duidelijker. Dat voorspellen de leden van het Computable Panel. "SaaS wordt het in 2008, maar dan doorgevoerd in het echte concept (SIMT: Scalable Instance, Multi Tenant), zodat alle voordelen van SaaS, zoals onderhoudbaarheid, schaalbaarheid en flexibiliteit maximaal benut kunnen worden", schrijft panellid Marteniek Bierman. "Nog meer dan nu zullen aanbieders voor dit model kiezen," denkt Edwin van Asch. Mark Vroom: "Misschien breekt het niet door onder de naam SaaS, maar onder een andere trendy naam."
Volgens Ruud Ramakers komt de doorbraak van saas mede doordat er steeds meer ontwikkeltools van leveranciers, zoals Google en Salesforce, beschikbaar komen. "Steeds meer ict-managers constateren dat het onderhouden van een eigen infrastructuur en eigen applicaties vanwege de gestelde eisen steeds complexer wordt en dat hun budget niet navenant groeit", schrijft hij.
Hoger budget
Die complexe infrastructuur zorgt ook voor groei van het ict-budget in 2008, schrijft Steven van 't Veld. Mark Vroom merkte al dat zijn budget de afgelopen tijd steeg. Dick Kroon: "Er komt een inhaalslag na de magere jaren begin deze eeuw." Coolen verwacht dat bedrijven steeds voorzichtiger om zullen gaan met het budget. "Bedrijven geven niet meer het totale budget in één keer uit. Iedere stap wordt apart beoordeeld, waardoor het risico dat er miljoenen worden gespendeerd aan systemen die uiteindelijk niet werken verminderd wordt."
Ook Michel Bayings ziet een slimmere besteding van het geld. "Bij de besteding van budgetten heb ik vooral gemerkt dat bedrijven meer projecten willen hebben die ook hun zichtbaarheid in de markt vergroten en zo een toegevoegde waarde biedt." Van 't Veld verwacht dat bedrijven überhaupt voorzichtiger zullen omgaan met geld. Hij denkt dat dit is ingezet door het rapport van de Rekenkamer over ict-projecten bij de overheid. "Waar het komende jaar wel wat meer geld aan besteed wordt, is het versimpelen/verbeteren van it-infrastructuren."
Ik geef je wat voorbeelden:
Hoe zorg je ervoor dat een Salesforce.com-'klant' en een SAP-'klant' kunnen worden opgenomen in je bi-omgeving? Of gebruik maken van je 'in house' cms om je intranet as a Service te onderhouden? Of nog een mooie: hoe zorg je ervoor dat je corporate Gmail-account (is ook SaaS!) kan worden doorzocht door je enterprise zoekmachine?
Nee, er is meer nodig aan integratie onder de motorkap om de belofte van SaaS waar te maken.
Misschien ligt het ook aan de doelgroep? Veruit de meeste bedrijven hebben bijvoorbeeld helemaal geen eigen IT-afdeling en zijn voor 100% afhankelijk van hun leverancier. Leuk voor die leverancier, maar heel wat minder voor de klant.
In hun geval is SaaS een enorme verbetering. Niet alleen vanwege de lagere kosten, maar vooral omdat ze niet langer afhankelijk zijn en er geen zorg meer is voor updates, backups en het onderhoud van het systeem.
Mijn waarschuwing geldt voor de organisaties die lukraak SaaS-apps inhuren en vergeten dat de gegevens bijvoorbeeld uiteindelijk toch bij elkaar moeten komen.
Los daarvan kun je je afvragen of het verstandig is dat elke huurder zijn eigen integratieinspanning levert door een api of services aan te roepen ...
"Facebook won't join Open Social, and you can forget about the pipe dreams of the Data Portability movement. The simple fact is, as the market leader, there is no benefit for or strategic advantage in Facebook making your data available to you in any format you wish."
http://www.downloadsquad.com/2008/01/03/scobleized-why-facebook-will-never-give-your-data-back/
08-02 Sogeti ontslaat nog eens 110 medewerkers
08-02 Exxellence niet naar rechter om 'pijnloze...
08-02 Nokia verplaatst smartphoneproductie naar India
08-02 Atos wint opnieuw aanbesteding Dimpact
08-02 Cordys benoemt Art Landro tot CEO
08-02 'Nieuwe cookiewet is eenvoudig te omzeilen'
08-02 Denen kiezen voor nationaal EPD
08-02 'ICT-afdeling is te traag voor ontwikkeling apps'
08-02 Open Line opent datacenter voor cloud-portfolio
07-02 'Mislukken EPD lag niet aan ICT'
02-02 CommVault breidt Simpana-software verder uit
02-02 Telindus ISIT levert Avans opslaginfrastructuur
02-02 LaCie 5big Office back-up-oplossingen voor MKB
01-02 Quest Softwarelevert nieuwe migratierapporten
31-01 Citrix haalt goede resultaten in vierde kwartaal...
31-01 Twee versies Postgres Plus Cloud Database...
30-01 BAM bouwt na vertraging datacenter in Delft
30-01 Dataopslagportfolio Iomega wordt zakelijker
27-01 StorCenter ix2 voor Content Sharing vrijgegeven
27-01 Nimble Storage opent kantoor in Benelux
|
|
07-07-08 Google en Amazon kiezen Erlang
08-04-08 Organisaties vervangen oude software door webdienst
09-04-08 Cloud computing blijkt niet zonder risico's
04-03-08 Microsoft: SaaS-aanbod is niet per se goedkoper
03-03-08 Microsoft brengt meer software als online-dienst
13-02-08 SaaS niet alleen op abonnementbasis
12-02-08 Online dienst maakt beheerkennis overbodig
07-01-08 Commentaar: Softwaredienst
28-11-07 Bedrijf zet diverse SaaS-diensten op één dienblad
16-11-07 Dell neemt SaaS leverancier Everdream over
06-11-07 Enthousiasme in MKB voor SaaS nog laag
05-10-07 SaaS onbekend bij ICT-beslisser
03-08-07 Salesforce.com: 'Na SaaS gaan we nu PaaS grootmaken'
26-07-07 'SOA versnelt de opmars van SaaS en BPO'
14-09-06 SaaS is over vijf jaar gemeengoed
Netwerkstorage maximaliseert virtualisatie-voordelen
Een traditionele serverstorage-infrastructuur hindert bedrijven bij het optimaal benutten van virtualisatie- en......





"SaaS biedt veel voordelen, snelheid en prijs zijn nu de belangrijkste drijfveren voor het huidige enthousiasme. SaaS heeft echter een schaduwzijde in de vorm van moeizame integratie. Het is dus zaak om vooraf te anticiperen en waakzaam te zijn op silovorming. Indien dit wordt nagelaten keren de voordelen van SaaS zich tegen de afnemer en wordt de adoptie op langere termijn een kostbare zaak.
Een strategie die faciliteert bij integratie is het niet rechtstreeks gebruik maken van een SaaS applicatie. Gebruik makend van een integratielaag die de SaaS silo ontvlecht en deze, vergezeld van ondersteunende diensten, aanbiedt als een dienst: 'Integration as a Service' of 'IaaS'. Deze integratiedienst wordt idealiter door een onafhankelijke partij geleverd: de System Integrator in de rol van Service Integrator."
Met andere woorden, Saas betekent werk aan de winkel voor de SI's. Terugwinnen van het vertrouwen van de business is hierbij prioriteit een!