HDS vernieuwt storage Maasstad Ziekenhuis
Hitachi Data Systems (HDS), leverancier van service-oriented storage-oplossingen, heeft een opdracht gekregen om de opslagomgeving van het Rotterdamse Maasstad Ziekenhuis te vernieuwen. Ict-dienstverlener PQR integreert de storage van HDS met andere merken die in het datacenter staan.
De behoefte aan een nieuwe oplossing is volgens de betrokken partijen ingegeven door de explosieve groei van data. Die is veroorzaakt door alle digitaliseringprojecten en het project ‘Digitale Ziekenhuis' dat in 2010 wordt opgeleverd. Onder dit project vallen alle initiatieven die ertoe moeten leiden dat de workflows en processen op de nieuwe locatie van het ziekenhuis op elkaar zijn afgestemd en volledig digitaal worden ondersteund. Door verschillende lagen aan te brengen in de nieuwe storage-infrastructuur, is het hospitaal ervan verzekerd dat kritieke data, zowel medisch als niet-medisch, altijd beschikbaar is.
Een belangrijke eis van het ziekenhuis was dat de bestaande opslagcapaciteit van verschillende leveranciers zoveel mogelijk moest worden benut. Samen met partner PQR, gespecialiseerd in de toepassing van storage-oplossingen in medische omgevingen, is een nieuwe infrastructuur ontworpen waarin de bestaande opslag wordt gevirtualiseerd. Hierdoor hoeft de aanwezige apparatuur nog niet te wordenvervangen, aldus HDS en het Maasstad Ziekenhuis.
Nieuwe locatie
Ook de synchronisatie van data op meerdere locaties was een belangrijk aandachtspunt voor het ziekenhuis. Eind 2010 wordt een compleet nieuwe locatie geopend en staat de data op een primaire en secondaire plek, enkele kilometers van elkaar. Zowel de medische als niet-medische informatie moet dan beschikbaar zijn. "Met deze vernieuwde storage-infrastructuur kunnen we beter inspelen op de wensen van artsen en medewerkers. Uiteraard profiteren uiteindelijk onze patiënten van een efficiëntere informatievoorziening", zegt Danjan Mudde, Projectmanager bij Maasstad Ziekenhuis. "Het Maasstad Ziekenhuis heeft hoge, maar realistische ambities. Hierdoor stellen wij hoge eisen aan onze leveranciers. Samen met onze partner Storage United B.V. zochten wij een partij waarmee we het meeste uit onze bestaande omgeving konden halen. HDS koppelde de beste oplossing aan een interessante investering met zo laag mogelijke onderhoudskosten. Daarnaast wist het samen met PQR onze bestaande investeringen optimaal in het nieuwe plaatje te passen. Met deze infrastructuur zijn we volledig up to date en klaar voor de toekomst."
Hiervoor adviseerde HDS synchrone mirroring, waardoor data gelijktijdig op meerdere plaatsen wordt opgeslagen. Inclusief de uitbreiding van de infrastructuur met een USP VM-platform en AMS 2000 van HDS, beschikt het ziekenhuis dan over een totale opslagcapaciteit van bruto 94 Terabyte. Verder wordt de huidige omgeving opgeschoond door archivering van data op meerdere opslaglagen (tiers). Hiermee verwacht het Maasstad Ziekenhuis 40 procent capaciteit in primaire opslag en high-end disk terug te winnen.
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 IS Online en Tres zijn klaar voor Elfstedentocht
10-02 SecureLink migreert Microsoft-diensten Atradius
10-02 Nieuwe software brengt Vitens in problemen
10-02 Ex-Misys-topman moet CSC uit penarie helpen
10-02 Veenman en 20/20 vision adviseren samen klant
10-02 Cisco maakt 2,2 miljard dollar kwartaalwinst
10-02 Misys en Temenos willen fuseren
10-02 Raet stelt Schrijnemaekers als nieuwe CFO aan
10-02 Raadsels rond computerstoring Groningen
10-02 Complexiteit elimineren met Backup Exec 2012
09-02 Modder gooien in ICT-land
02-02 CommVault breidt Simpana-software verder uit
02-02 Telindus ISIT levert Avans opslaginfrastructuur
02-02 LaCie 5big Office back-up-oplossingen voor MKB
01-02 Quest Softwarelevert nieuwe migratierapporten
31-01 Citrix haalt goede resultaten in vierde kwartaal...
31-01 Twee versies Postgres Plus Cloud Database...
30-01 BAM bouwt na vertraging datacenter in Delft
|
|
30-09-10 HDS introduceert Virtual Storage Platform
21-09-10 HDS concentreert zich op MKB en middenmarkt
26-05-10 HDS ziet omzet in Europa met 10 procent stijgen
21-05-10 HDS verbetert virtueel it-beheer
06-05-10 Hitachi viert 100-jarig bestaan
03-03-10 Allshare Finance koopt storage van Hitachi
12-11-09 Maasstad Ziekenhuis plaatst data buiten de deur
01-10-09 Kempen & Co kiest Hitachi voor storage
10-09-09 Nieuwe HDS midrange storage NAS-platform
28-05-09 HDS breidt functionaliteit back-up en archivering uit
06-04-09 Woerdens ziekenhuis besteedt beheer uit
10-03-09 HDS levert tool voor werkelijke opslagbehoefte
04-03-09 Nieuwe storage Kennemer Gasthuis en Spaarne Ziekenhuis
26-02-09 Ordina levert ERP-systeem Erasmus ziekenhuis
13-02-09 Ziekenhuis werft SAP-experts via uitzendbureau
24-10-08 Midrange storage platform van HDS
29-09-08 Gartner: HDS scoort met high-end opslag
24-09-08 Achterstand ziekenhuisdossiers onbekend
23-04-08 Ziekenhuis moet data tijdig beschikbaar hebben
17-02-08 Product: Applicaties in HDS Virtual Tape Library
Netwerkstorage maximaliseert virtualisatie-voordelen
Een traditionele serverstorage-infrastructuur hindert bedrijven bij het optimaal benutten van virtualisatie- en......





Dit is een bijna 100% letterlijk overgeschreven persbericht van drie maanden geleden!
Denkt u dat wij gek zijn?