Smartphones worden mobiele Wi-Fi hotspots
Sinds kort kun je je smartphone gebruiken als mobiele Wi-Fi hotspot. Na het downloaden van de benodigde software, kunnen meerdere laptops tegelijkertijd via beveiligde Wi-Fi verbinding leggen met de gprs of de umts van je mobiele-telefoonabonnement.
Sinds kort is het mogelijk om smartphones met Wi-Fi-functionaliteit in te zetten als hotspot. Hierdoor kunnen bijvoorbeeld meerdere laptops tegelijkertijd via Wi-Fi contact leggen met de mobiele hotspot die in verbinding staat met een gprs- of umts-netwerk. Tot dusver konden laptops alleen via een kabeltje, Bluetooth of infrarood met mobiele telefoons worden verbonden.
Om hun smartphone in te zetten als Wi-Fi hotspot, moeten gebruikers het programma WalkingHotSpot installeren op de telefoon. De software is ontwikkeld door TopRoot Systems, een Amerikaanse leverancier van smartphone-toepassingen. Nadat de laptop op de Wi-Fi hotspot is aangesloten, werkt de verbinding hetzelfde als een aansluiting op een normale draadloze router.
Verbindingen samenvoegen
Mensen willen tegenwoordig overal, altijd al hun apparaten online hebben, vertelt directeur Bob Bicksler van TapRoot. Met WalkingHotSpot kunnen draadloze klanten al hun dataverbindingen samenvoegen. Hierdoor ontstaan ook voor de mobiele-telecommunicatieaanbieders een nieuw zakelijk model. "We zien het als een echte disruptive, ontwrichtende, technologie die veel voordelen met zich kan meebrengen", aldus Bicksler.
De directeur zegt dat de oplossing gemakkelijker en veiliger is dan de reguliere methodes om laptops via een mobiele telefoon met het internet te verbinden, zoals Bluetooth. Zo zou de WalkingHotspot werken met een authenticatieserver die bijvoorbeeld door de mobiele operator wordt beheerd. Bovendien kunnen gebruikers de beveiliging zelf in de gaten houden via de instellingen op hun mobiele telefoon. Door de oplossing kunnen meerdere apparaten tegelijkertijd via beveiligde verbindingen het internet op.
Besturingssystemen
Gebruikers kunnen de benodigde software voorlopig kosteloos downloaden via een OTA-bericht (Over The Air). De applicatie wordt in eerste instantie ondersteund door mobiele besturingssystemen Symbian S60 en Windows Mobile 6 Professional.
Het is relatief kort geleden dat fabrikanten Wi-Fi integreerden op hun mobiele telefoons. Alle bekende fabrikanten leveren tegenwoordig smartphones met Wi-Fi-mogelijkheid.
08-02 Sogeti ontslaat nog eens 110 medewerkers
08-02 Exxellence niet naar rechter om 'pijnloze...
08-02 Nokia verplaatst smartphoneproductie naar India
08-02 Atos wint opnieuw aanbesteding Dimpact
08-02 Cordys benoemt Art Landro tot CEO
08-02 'Nieuwe cookiewet is eenvoudig te omzeilen'
08-02 Denen kiezen voor nationaal EPD
08-02 'ICT-afdeling is te traag voor ontwikkeling apps'
08-02 Open Line opent datacenter voor cloud-portfolio
07-02 'Mislukken EPD lag niet aan ICT'
07-02 KPN trekt bod voor vaste telefonie OT2010 in
03-02 BAM helpt SOR met unified communications
03-02 Apple eist alsnog Samsung Galaxy-verbod
02-02 Beveiliging videoconferencing vaak een stiefkindje
02-02 Genesys gaat los van Alcatel-Lucent verder
01-02 Kender Thijssen en Finntax heten nu Detron
30-01 BAM bouwt na vertraging datacenter in Delft
30-01 13 besmette apps ontdekt in Android Marketplace
26-01 AMD boekt verlies in vierde kwartaal
25-01 Verkoop iPhone, iPad en Mac breekt alle records
|
|
05-06-09 Recessie stuwt verkoop van smartphones
15-04-09 Smartphone heeft antivirus nodig
14-04-09 'Meer malware voor smartphones’
10-11-08 Kwart smartphonegebruikers kampt met bugs
09-07-08 Mobiele toepassingen op dood spoor
27-06-08 Chrysler maakt van auto Wi-Fi-hotspot
05-06-08 In 2013 draait kwart van smartphones op Linux
01-04-08 Intel IDF: draadloze technieken moeten convergeren
24-09-07 Patenten bedreigen volgende generatie Wi-Fi
21-09-07 Nederland in top-5 van Wi-Fi-gebruik wereldwijd
Optimale controle over uw communicatie
Organisaties willen dat medewerkers altijd en overal optimaal bereikbaar zijn en toegang hebben tot bedrijfsinformatie.......




