Nortel verkoopt GSM- en optische activiteiten

Ontmanteling telecom- en netwerkbedrijf is bijna voltooid

25-11-2009 12:46 | Door Diederik Toet | Lees meer artikelen over: GSM, LTE | Lees meer over het bedrijf: Nortel | Er zijn nog geen reacties op dit artikel | Permalink
veiling bieden

De ontmanteling van het noodlijdende telecom- en netwerkbedrijf Nortel is bijna voltooid nu de onderneming opnieuw twee onderdelen heeft verkocht. De gsm- en umts-activiteiten komen voor 103 miljoen dollar in handen van branchegenoot Ericsson, dat eerder Nortels cdma- en lte-activiteiten overnam. Een ander onderdeel, dat apparatuur voor optische en ethernetnetwerken levert, verkoopt het bedrijf voor 239 miljoen dollar aan concurrent Ciena.

De meeste andere bedrijfsactiviteiten verkocht Nortel al eerder dit jaar. De cdma- en lte-activiteiten van Nortels Carrier Networks-divisie is in november 2009 eigendom van Ericsson geworden. De divisie Enterprise Solutions komt binnenkort in handen van netwerkbedrijf Avaya. De activiteiten van Application delivery gingen in februari over naar Radware. Alleen voor de activiteiten van het bedrijfsonderdeel Carrier VoIP and Application Solutions (CVAS) zoekt Nortel nog een koper.

Het Canadese Nortel wordt ontmanteld omdat het bedrijf niet aan zijn financiële verplichtingen kan voldoen. Sinds begin 2009 heeft de onderneming een Chapter-11 status. Dat houdt in dat het bedrijf tijdens de ontmanteling van zijn divisies is beschermd tegen speculanten.

In Nederland is Nortel gevestigd in Hoofddorp. Daar wordt voornamelijk gewerkt voor de divisie Enterprise Solutions. Er werken ongeveer dertig mensen.

Top 10 Reagerende members
  Aantal reacties
met 3+ sterren
Gemiddelde
waardering
Klik voor meer info1 154 6.4
Klik voor meer info2 120 6.7
Klik voor meer info3 109 6.4
Klik voor meer info4 79 6.6
Klik voor meer info5 53 6.1
Klik voor meer info6 49 6.3
Klik voor meer info7 47 6.5
Klik voor meer info8 43 6.1
Klik voor meer info9 43 6.0
Klik voor meer info10 40 6.3