Eurofiber breidt glasnet uit naar Hamburg

30-06-2005 12:05 | Door Sytse van der Schaaf | Lees meer artikelen over: Glasvezel | Er zijn nog geen reacties op dit artikel | Permalink

Eurofiber koopt het voormalige Tyco-glasvezelnetwerk in Nederland en Duitsland. De voornaamste aanbieder van onbelicht glasvezel in Nederland wil met deze aankoop de telecomvoorzieningen in het noord-oosten van het land verbeteren.

Het Tyco-glasnet was in handen van Northern Light Rail sinds het voormalige moederconcern in de financiële problemen kwam en het netwerk van de hand deed. De Tyco-verbinding is de uitloper van een zeekabel tussen de Verenigde Staten en het Europese vaste land. Het doet via Groningen de Duitse stad Hamburg aan en is via een andere uitloper verbonden met Amsterdam. "De overname betekent dat we de uitbreiding van het Eurofiber-netwerk makkelijker kunnen realiseren. Op deze manier ontsluiten we de noordelijke regio beter", zegt Joost Goderie, directeur van Eurofiber.

Volgens Goderie is in de provincies buiten de Randstad grote behoefte aan betere en betaalbare internetverbindingen met Amsterdam. "In veel steden buiten de Randstad houden de kabelmaatschappijen, BT en KPN de prijzen voor hun verbindingen onnatuurlijk hoog. Maandprijzen tussen de drie- en vijfduizend euro voor een 155 Mbps verbinding in de regio zijn normaal. Eurofiber zit nu op 2500 euro voor 1 Gbps, waarmee het een goed alternatief is voor isp’s en telecombedrijven in de regio die een goede en betaalbare verbinding naar het internetknooppunt in Amsterdam nodig hebben. We zijn heel duidelijk geen concurrent van deze lokale partijen", aldus Goderie.
Top 10 Reagerende members
  Aantal reacties
met 3+ sterren
Gemiddelde
waardering
Klik voor meer info1 154 6.4
Klik voor meer info2 120 6.7
Klik voor meer info3 109 6.4
Klik voor meer info4 79 6.6
Klik voor meer info5 53 6.1
Klik voor meer info6 49 6.3
Klik voor meer info7 47 6.5
Klik voor meer info8 43 6.1
Klik voor meer info9 43 6.0
Klik voor meer info10 40 6.3