Microsoft stelt virtualisatie-diskformaat open
Microsoft deelt de specificatie voor zijn virtualisatie-diskformaat om interoperabiliteit met andere software te verzekeren. De Windows-producent deelt zijn Virtual Hard Disk (VHD) onder zijn nieuwe royaltyvrije OSP-licentie (Open Specification Promise).
OSP dient de ontwikkeling en acceptatie van webservices, maar nu dus ook van virtualisatie, te bevorderen. Microsoft heeft deze nieuwe licentievorm vorige maand onthuld en er gelijk vijfendertig webservices-specificaties onder geschaard. De softwareproducent belooft elke individuele ontwikkelaar en elk bedrijf gratis gebruik van zijn gepatenteerde technologie, voor nu en voor de toekomst. Dit moet ook eventuele zorgen wegnemen over de dreiging van lock-in van bedrijfsdata in het nieuwe virtualisatie-bestandsformaat.VHD omvat een enkel bestand waarin dan een gevirtualiseerd besturingssysteem compleet met instellingen en applicaties is opgenomen. Het formaat is al sinds mei 2005 beschikbaar. Deze technologie is voortgekomen uit de Virtual PC- en Virtual Server-software die Microsoft in handen kreeg met de uitkoop van virtualisatiepionier Connectix.
Het virtuele diskformaat is in gebruik bij de huidige 2004- en 2005-versies van die software en dient ook als basis voor de virtualisatielaag (Hypervisor) die Microsoft inbouwt in Longhorn Server, de servertegenhanger van Windows Vista. Het bedrijf werkt daarvoor ook samen met open source-leverancier Xensource. Tot op heden hebben – naast Xensource – al zestig partners getekend voor de VHD-specificatie, waaronder BMC Software, Brocade, Network Appliance, Fujitsu-Siemens en Diskeeper. Microsoft verwacht dat het openstellen van VHD de verkoop van virtuele servers bevordert, om dit jaar uit te komen op 500.000 gevirtualiseerde servers. Onderzoeksbureau IDC schat dat dit tegen 2009 is gegroeid naar 1,2 miljard stuks.
Virtualisatie-marktleider VMware stelde eerder dit jaar al zijn virtualisatieformaat VMDK (Virtual Machine Disk Format) beschikbaar en ziet dan ook geen brood in Microsofts gelijksoortige stap. Woordvoerders van VMware zijn wel positief over de gang naar meer openheid, maar stellen dat Microsoft nu zeer beperkende voorwaarden heeft toegevoegd aan de VHD-gebruiksovereenkomst. Dit zou juist interoperabiliteit beperken, aldus VMware. Het bedrijf pleit voor een echt open source virtualisatie-formaat, dat dan beheerd moet worden door een onafhankelijke organisatie.
10-02 Complexiteit elimineren met Backup Exec 2012
10-02 Avocent van Emerson beheert datacenter
09-02 Talk & Vision biedt Personal Video in de cloud
08-02 Blue Coat MACH5 kan versleutelde Flash Video aan
08-02 Interoute breidt service uit met Virtual Data...
07-02 iPad app Teamcenter AppShare deelt desktop
06-02 Netgear introduceert Intelligente Edge-switches
03-02 Siemens PLM Software introduceert Jack 7.1
02-02 CommVault breidt Simpana-software verder uit
02-02 LaCie 5big Office back-up-oplossingen voor MKB
10-02 Het einde van het begin van cloud en virtualisatie
10-02 Avocent van Emerson beheert datacenter
31-01 Citrix haalt goede resultaten in vierde kwartaal...
30-01 VMware komt met vCenter Operations Management
30-01 Dataopslagportfolio Iomega wordt zakelijker
27-01 Appsense speelt in op BYOD en Windows 7
27-01 VMware opent virtualisatie- en cloud portal
25-01 VMware ziet omzet en winst in 2011 toenemen
25-01 Scense Live Profiles beheert gebruikersprofielen
20-01 Red Hat introduceert Enterprise Virtualization 3.0
|
|
Gerelateerde artikelen
16-04-08 Helft Benelux-bedrijven heeft virtualisatieplannen
24-01-08 Microsoft bedreigt positie VMware
26-10-07 Microsoft biedt toegang tot zijn virtualisatiesoftware
04-04-07 Microsoft versoepelt Vista-licentie voor virtualisatie
Vijf tips voor effectieve back-up en recovery in virtuele omgevingen
In deze whitepaper geven experts van Quest vijf tips op het gebied van virtuele gegevensbescherming waarmee de......
8 tips voor virtualisatie
Computable vroeg de experts van zijn topic Virtualisatie om hun beste advies bij het selecteren, implementeren en beheren van virtualisatie-oplossingen.


