Vmware koopt e-mailsoftwarebedrijf Zimbra
Leverancier van virtualisatiesoftware Vmware koopt opensourcesoftwareleverancier Zimbra. Zimbra is nu nog een divisie van internetbedrijf Yahoo. De divisie biedt een e-mail suite en software om beter te kunnen samenwerken. Financiële details van de overname worden niet bekendgemaakt. De overname moet het eerste kwartaal van 2010 rond zijn.
Vmware wil, bovenop zijn bestaande portfolio, diensten aanbieden voor gevirtualiseerde omgevingen. De software van Zimbra is een voorbeeld van een oplossing die in een dergelijke omgeving goed werkt, zegt de softwaremaker. ‘Het zal een bouwsteen zijn in een groeiend portfolio van oplossingen die zijn aan te bieden als virtuele toepassing of door een cloud-dienstverlener', zegt general manager cloud-services Brian Byun van Vmware.
De virtualisatiesoftwareleverancier blijft de bestaande producten van Zimbra ondersteunen en blijft de activiteiten binnen de opensourcegemeenschap voortzetten. Daarnaast wil de softwareleverancier de producten van het opensourcebedrijf optimaliseren voor de Vsphere-gebaseerde cloud-infrastructuur, een product van Vmware.
Yahoo
Yahoo kocht Zimbra in 2007 voor 350 miljoen dollar. Sinds september 2009 zou het internetbedrijf al van de divisie af willen. Het internetbedrijf blijft de technologie van de divisie gebruiken in zijn producten zoals Yahoo Mail en Yahoo Calender.
De open source e-mail- en samenwerkingssoftware van Zimbra heeft 55 miljoen e-mailboxen die worden gebruikt door 150.000 organisaties wereldwijd. In Nederland is het Amsterdamse stadsdeel Zeeburg een van de gebruikers van het opensource-emailsysteem.
Dan nog het mobiele server interoperabiliteit opensource. zodat je de OS versie echt kan gebruiken in bedrijfsomgeving met handhelds en hopelijk investeert VMware in ondersteuning van andere mailclients.
Zimbra Suite heeft al een VMware Appliance, en die werkt bijzonder stabiel, op basis van een Enterprise linux, CentOS geloof ik.
Goed spul, maar ja, wat nu er van overblijft...?
ontsluiten dan heb je ook in je portfolio een messaging oplossing nodig.
Zeker omdat in de toekomst self provisioning (het ontsluiten van functionaliteiten aan eindgebruikers via een eenvoudig portal) een essentieel competatief voordeel geeft is dit een strategische overnamen. Hiermee koopt men een complete solution en koopt men tevens de afhankelijkheid van Microsoft af.
Vreemd maar kijk niet vreemd op als de functionaliteiten straks in Redwood (Vsphere) ( worden geïntegreerd. Cloudcomputing in de definitie van VMware heeft een van de peilers
“Massively more efficient to manage”. Daar heb je een messaging systeem voor nodig en hoe handig is het om dit ook op je mobiel als interface te hebben? En voor het versturen van rekeningen. Ofwel een platform voor communicatie met de eindgebruiker.
13-02 KPN garandeert anonimiteit internetgebruiker
13-02 Ordina rondt integratie Oracle EBS bij EL&I af
13-02 Perfectview levert CRM-systeem aan Gelderland
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 IS Online en Tres zijn klaar voor Elfstedentocht
10-02 SecureLink migreert Microsoft-diensten Atradius
10-02 Nieuwe software brengt Vitens in problemen
10-02 Ex-Misys-topman moet CSC uit penarie helpen
10-02 Veenman en 20/20 vision adviseren samen klant
10-02 Het einde van het begin van cloud en virtualisatie
10-02 Avocent van Emerson beheert datacenter
31-01 Citrix haalt goede resultaten in vierde kwartaal...
30-01 VMware komt met vCenter Operations Management
30-01 Dataopslagportfolio Iomega wordt zakelijker
27-01 Appsense speelt in op BYOD en Windows 7
27-01 VMware opent virtualisatie- en cloud portal
25-01 VMware ziet omzet en winst in 2011 toenemen
25-01 Scense Live Profiles beheert gebruikersprofielen
20-01 Red Hat introduceert Enterprise Virtualization 3.0
|
|
09-09-11 VMware bouwt virtueel gedeeld opslagsysteem
16-05-11 VMware neemt SlideRocket over
25-01-11 VMware ziet omzet en winst in 2010 flink groeien
01-03-10 VMware koopt beheerleveranciers Ionix en RTO
14-01-10 'Vmware wordt zware Microsoft-concurrent'
Vijf tips voor effectieve back-up en recovery in virtuele omgevingen
In deze whitepaper geven experts van Quest vijf tips op het gebied van virtuele gegevensbescherming waarmee de......




