EMC treedt op als gids voor private cloud
Dataopslag en virtualisatie vormen de basis voor verdere acceptatie van cloud computing. Dit zei EMC’s ceo Joe Tucci op EMC World 2010, de jaarlijkse conferentie voor klanten en partners in Boston. EMC zegt graag voor bedrijven en instellingen als gids op te treden 'in de reis naar een private cloud'. EMC zegt hierbij open te staan om samen te werken met andere leveranciers, ook met concurrenten.
Volgens Tucci maakt cloud computing gegevens gemakkelijker toegankelijk. 'Door de gigantische groei van data wordt storage meer complex en prijzig, met name onderhoud', aldus de ceo. '72 procent van een it-budget gaat naar onderhoud van infrastructuren. Slechts 28 procent wordt uitgegeven aan innovatie, waarvan een klein deel wordt besteed om nieuwe technologie te ontwikkelen die aansluit op bestaande technologie.'
De groei van data wordt veroorzaakt door meer breedband, toenemend gebruik van mobiele apparatuur zoals smartphones en notebooks en door video. Zo is er een enorme groei van data in de zorgsector. Het gaat om medische data, zoals mri-scans en dna-banken. EMC's ceo zegt dat grote hoeveelhden gegevens verstuurd en bewaard kunnen worden in de cloud. 'Dat is ook kostenefficiënt en biedt flexibiliteit', vindt hij. 'Dat is beter dan de huidige datacenters die vol staan met verschillende merken apparatuur en platformen, zoals mainframes, servers,storage, netwerken en pc's. En platformen zoals Unix, Windows, Linux en diverse applicaties.'
Tucci zegt dat met bestaande datacenters en nieuwe technologie een private cloudomgeving kan worden gecreëerd. Met service providers wil EMC public clouds bouwen. 'Er komen dus verschillende duizenden cloudomgevingen aan. Cloud computing is dus niet alleen besteed aan partijen als Amazon en Google.'
Private en public clouds
Tucci voorspelt dat de komende jaren duizenden private clouds en enkele honderden public clouds ontstaan. Voordat dat gebeurt, is er nog wel werk aan de winkel. Ten eerste moet er een nieuwe infrastructuur komen voor alle datacenters. Als het aan Tucci ligt, wordt die voorzien van EMC-technologie, zoals de virtualisatiesoftware van VMware. De nieuwe VPLEX-technologie is ook een optie. Daarmee wordt virtualisatie over lange afstanden uitgevoerd en kan data worden verstuurd en toegankelijk zijn via verschillende datacenters.
Volgens de ceo van EMC zullen vooral x86-servers met Intel (bijvoorbeeld Xeon 7500 Negalem EX) of AMD-processoren het werk in de cloud doen en zorgen voor een veilige en flexibele omgeving. Die servers bieden 1 terabyte aan storage en sommige leveranciers bieden systemen met acht van deze processoren. Volgens Tucci is de x86-standaard de toekomst en worden risc en mainframes daardoor steeds minder gebruikt. EMC migreert op dit moment ook naar een private cloud. Het neemt daarbij afscheid van Solaris en schakelt over naar x86-servers.
Partners in de cloud
EMC zegt een cloud computing-omgeving te bieden met diverse partners. Bijvoorbeeld met Cisco UCS en Dell-servers. En ook met Cisco en Brocade ip-storageswitches. Verder met de VCE (Virtualized Computing Environment) coalitie van Cisco en EMC die vBlocks levert. Maar EMC staat open om met andere leveranciers samen te werken, waaronder concurrerende storageleveranciers. Zo worden eindgebruikers het best bediend, aldus Tucci: 'Je moet klanten niet tot iets dwingen.'
EMC zal in ieder geval samenwerken met de grote serverleveranciers die x86-servers leveren voor de private cloud, zoals HP, Dell en IBM. De afzet van deze servers groeit met 62 procent tussen 2009 en 2014 , aldus onderzoeksbureau IDC. De servers worden ingezet voor virtualisatie en nieuwe complexe infrastructuren in private en public clouds. De omzet van gewone servers groeit van 582 miljoen dollar in 2009 naar 718 miljoen dollar in 2014. Serveromzet uit de private cloudmarkt groeit van 7,3 naar 11,8 miljard dollar. Dat is een groei van 62 procent.
10-02 Raadsels rond computerstoring Groningen
09-02 'Ook met cookiewet is gebruiker niet anoniem'
07-02 Detron zoekt naar scherper profiel
07-02 De lange weg naar ERP
01-02 Imtech ICT hoort bij tien grootste dienstverleners
31-01 Infotheek profiteert van overjarige hardware
27-01 iPad is favoriet in de zakelijke markt
25-01 Recessie schrikt ICT-bedrijven niet af bij...
23-01 Boek belicht tien effecten van opkomst apps
20-01 'Oracle wil iPad van de bedrijfs-ICT worden'
10-02 Het einde van het begin van cloud en virtualisatie
10-02 Avocent van Emerson beheert datacenter
31-01 Citrix haalt goede resultaten in vierde kwartaal...
30-01 VMware komt met vCenter Operations Management
30-01 Dataopslagportfolio Iomega wordt zakelijker
27-01 Appsense speelt in op BYOD en Windows 7
27-01 VMware opent virtualisatie- en cloud portal
25-01 VMware ziet omzet en winst in 2011 toenemen
25-01 Scense Live Profiles beheert gebruikersprofielen
20-01 Red Hat introduceert Enterprise Virtualization 3.0
|
|
22-07-11 EMC introduceert beheeroplossing ProSphere
11-05-11 'Cloud is bedreiging, maar neemt pijnpunten weg'
18-02-11 'IT-beheerder moet cloudspecialist worden'
15-12-10 EMC self-service cloud platform voor storage
03-11-10 EMC biedt databescherming private clouds
15-10-10 Cuba archiveert Hemingway in de cloud
14-05-10 EMC: 'storage en virtualisatie basis voor cloud'
12-05-10 EMC breidt producten voor de private cloud uit
11-05-10 EMC geeft VPLEX voor private cloud vrij
11-05-10 Michael Capellas leidt joint venture Cisco-EMC
22-04-10 EMC haalt recordcijfers in eerste kwartaal 2010
22-04-10 Overnames maken EMC groot
13-04-10 Nieuwe EMC Data Domain deduplicatie array
25-03-10 Geldcheque EMC voor genealogische stichting
27-01-10 EMC verwacht goed 2010
Vijf tips voor effectieve back-up en recovery in virtuele omgevingen
In deze whitepaper geven experts van Quest vijf tips op het gebied van virtuele gegevensbescherming waarmee de......


