Download whitepapers, case studies
en onderzoeken over ICT-onderwerpen
Computable IT Knowledge Base
  Dagelijks het laatste
ICT-nieuws in je inbox?
Computable e-mail nieuwsbrief

Events / ICT'ers zonder grenzen

17-06-2008 14:45 | Door Rian van Heur | Er zijn nog geen reacties op dit artikel | Permalink

Selectiecriteria

Ict'ers zonder grenzen - selectiecriteria

Viafrica is op zoek naar deelnemers die voldoen aan één van onderstaande profielen.

E-Learning specialist

Achtergrond
Viafrica heeft zich de afgelopen jaren gericht op de inrichting en het beheer van ict-infrastructuren op middelbare scholen in Kenia en Tanzania. Hierbij heeft de nadruk gelegen op het technisch beheer. Inmiddels heeft Viafrica een goed lopend service team in beide landen. De volgende stap die gezet moet worden is inhoudelijke ontwikkeling van het CLASSworks programma.

Op dit moment biedt Viafrica de scholen een aantal applicaties en kennisbronnen die de scholen kunnen gebruiken bij het ontwikkelen van (ict) onderwijs. Om de scholen beter te kunnen ondersteunen willen we graag een breder pakket aanbieden. De doelstellingen van dit pakket zijn:

  • verbeteren van ict-lessen op de scholen
  • stimuleren van ict-gebruik door andere vakdocenten
  • aanbieden van vak inhoudelijke content
  • verbreden van ict-toepassingen binnen de school context

Bij de uitwerking van deze doelstellingen dient een aantal beperkende factoren in acht te worden genomen:

  • vakdocenten hebben vrijwel geen computer ervaring
  • er is vrijwel geen lesmateriaal beschikbaar
  • het aantal leerlingen in een klas varieert tussen de 40 en 60, het aantal computers is 20.
  • er is geen internet op de scholen
  • de ervaring van de Viafrica-medewerkers met e-learning is beperkt

Op dit moment biedt Viafrica de scholen inhoudelijke ondersteuning middels een trainingsprogramma waarin docenten computervaardig worden gemaakt op applicaties die in het nationaal curriculum zijn beschreven.

Binnenkort start er een nieuwe medewerker die zich gaat richten op een bredere toepassingen van ict binnen de school context. Met deze nieuwe medewerker en de huidige trainers zouden we graag een plan ontwikkelen dat we de komende maanden invulling kunnen gaan geven.

Dit plan moet de kwaliteit van de trainingen, docenten ondersteuning en aangeboden content en middelen door Viafrica aan de scholen verbeteren.

Profiel

Viafrica is op zoek naar een persoon die voldoet aan het volgende profiel:

Specifiek

  • ervaring met e-learning oplossingen
  • ervaring met formeel onderwijs
  • ervaring met project management

Algemeen

  • goede beheersing van de Engelse taal
  • flexibele instelling
  • reiservaring
  • nieuwsgierig en ondernemend
  • capaciteit om ingewikkelde processen, eenvoudig te verwoorden en behapbaar te maken

Verwachte resultaten

  • een aanbeveling voor de verdere toepassing van ict binnen het onderwijs
  • een concreet actie plan voor de korte termijn waarmee de Viafrica medewerkers aan de slag kunnen
  • bewustwording bij betrokken Viafrica medewerkers over de mogelijkheden van e-learning

Lijkt het je wat? Meld je aan.

Service Manager

Achtergrond
Viafrica heeft zich de afgelopen jaren gericht op de inrichting en het beheer van ict-nfrastructuren op middelbare scholen in Kenia en Tanzania. Hierbij heeft de nadruk gelegen op het technisch beheer. Inmiddels heeft Viafrica een goed lopend service team in beide landen. De volgende stap die gezet moet worden is het toepassen en gebruiken van configuratie- en incidentbeheer.Viafrica gebruikt TOPdesk voor haar configuratie- en incident beheer. Om de effectiviteit en de efficiency te verhogen zoeken we iemand die met de informatie die voorhanden is door het gebruik van TOPdesk een volgende stap kan maken met de service medewerkers. De doelstellingen in deze zijn:

  • prioriteiten binnen het huidige werk
  • juiste behandeling van incidenten (registratie, oplossing en terugkoppeling)
  • service gerichtheid en klantenbinding
  • goed gebruik van configuratie management
  • koppelen van het gebruik van management software (TOPdesk) aan dagelijkse activiteiten

Bij de uitwerking van deze doelstellingen dient een aantal beperkende factoren in acht te worden genomen.

  • gezonde weerstand tegen registratie / bureaucratie
  • cultuur die erg hiërarchisch is en waarbij eigen initiatief normaliter niet gewaardeerd wordt
  • administratieve processen in Tanzania lijken vaak te verzanden in onnodige bureaucratie.

Doordat de voordelen van een administratief systeem wellicht niet direct zichtbaar zijn is het de uitdaging om de directe voordelen ervan in de dagelijkse praktijk te illustreren, zoals bijvoorbeeld in logistiek, planning, klantenbinding, kwaliteit van dienstverlening, inventaris etc.

De lokale Viafrica-medewerkers zijn zeer capabel en goed opgeleid, maar niet gewend om op deze manier te werken. De Service Managers die in het verleden hebben gewerkt aan het opstellen van een Service Catalogus en de vertaling van die catalogus naar de dagelijkse werkzaamheden hebben zich bijzonder waarderend uitgelaten in hun rapportages over de werknemers. Met andere woorden, de uitdaging zal er in liggen om in een compleet andere situatie een vertaalslag te maken van een systeem naar de werkelijkheid waarbij de medewerkers moeten worden gestimuleerd om hun eigen ideeën actief aan te dragen en te volgen en waar een gezonde dosis scepsis met betrekking tot registratie zal moeten worden overwonnen.

Profiel

Viafrica is op zoek naar een persoon die voldoet aan het volgende profiel:

Specifiek

  • ervaring met service management
  • ervaring met Configuratie en Incident beheer
  • ervaring met project management
  • ervaring met klantenbindingAlgemeen
  • goede beheersing van de Engelse taal
  • flexibele instelling
  • reiservaring
  • nieuwsgierig en ondernemend
  • capaciteit om ingewikkelde processen, eenvoudig te verwoorden en behapbaar te maken

Verwachte resultaten

  • een aanscherping van de bestaande procedures met betrekking tot het gebruik van TOPdesk
  • een verbetering van de dienstverlening naar de CLASSworks scholen
  • bewustwording bij betrokken Viafrica medewerkers over de toepassing van de beschikbare informatie binnen hun werkzaamheden.

Lijkt het je wat? Meld je aan.

reageer print stuur door
Reageer
Computable Events Agenda 2008