Download whitepapers, case studies
en onderzoeken over ICT-onderwerpen
Computable IT Knowledge Base
  Dagelijks het laatste
ICT-nieuws in je inbox?
Computable e-mail nieuwsbrief

Artikelen / Nieuws

17-03-2000 00:00 | Door Redactie Computable | Er zijn nog geen reacties op dit artikel | Permalink

Intel koopt Giga voor optische technologie

Intel neemt het Deense bedrijf Giga over. 's Werelds grootste chipmaker betaalt eigenaar NKT 1,25 miljard dollar voor de producent van optische netwerkapparatuur.

Giga ontwerpt, maakt en verkoopt OC-48 en OC-192 producten. Het bedrijf claimt de enige van een tiental producenten te zijn die deze laatste, zeer geavanceerde producten momenteel in grotere aantallen op de markt brengt. Met deze technologie wordt Intel een belangrijke concurrent van Lucent. Intel ambieert een sterke positie als leverancier aan aanbieders van optische netwerkinfrastructuur. Dit vanwege bredere verspreiding van DSL en kabelmodems, waardoor een grotere bandbreedte in de huishoudens beschikbaar komt.
Intel bundelt de producten van Giga met die van Level One, dat vorig jaar werd overgenomen. Intel betaalt de overnamesom in contanten.
reageer print stuur door
Gerelateerde artikelen
Reageer