Artikelen / Nieuws
Intel onthult nieuw micro-architectuur
Chipfabrikant Intel heeft gisteren een I/O architectuur onthult die is bedoeld voor de markt van ingebedde Internet-processoren.
Volgens Intel haalt zijn technologie kloksnelheden van 733 MHz zonder daarvoor meer dan 1 Watt aan stroom te gebruiken. De chipset haalt deze prestatie vanwege de geringe hitte die de chip produceert. Hierdoor zijn componenten veel dichter bij elkaar te plaatsten. Intel richt zich met zijn nieuwe architectuur, die de Xscale 80200 processor combineert met een 80312 I/O Companion Chip, voornamelijk op de producenten van Internet-apparatuur en opslagsystemen, waar deinput/output-capaciteiten van een chipset van essentieel belang zijn.Het product, dat in het eerste kwartaal van 2001 op de markt komt, zal eerst alleen in 333 en 600 MHz versies leverbaar zijn, al zal de 733 MHz variant daar volgens Intel snel op volgen. De fabrikant voegde daar aan toe ook een 1 GHz model van de 80200-chip in zijn architectuur te willen integreren.
Tot dereal time besturingssystemen die de set ondersteunen behoren onder andere Windriver Systems's 1xWorks en verschillende ingebedde versies van Unix.
Gerelateerde artikelen
Reageer
- 12:10 Overheid benadeelt open source-leveranciers
- 11:40 IDC: Vista-advies is nieuwe marketingstrategie
- 13:21 Internetstoring treft 25.000 XS4All-abonnees
- 10:49 ASMI verplaatst 200 banen naar Singapore
- 09:57 Afas-directeuren dragen stokje over aan zoons
- 11:38 Cisco voorziet een stormvloed van overnames
- 11:10 Aantal faxmachines groeit onstuimig
- 10:59 OS OLPC gaat naar opensourcegemeenschap
- 16:59 Dell verplaatst productie naar Polen
- 16:55 Reorganisatie bij EMC kost 2400 banen


