Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

KPN belooft beterschap met Mxstream

11 december 2000 - 23:003 minuten leestijdActueelInnovatie & Transformatie
Sytse van der Schaaf
Sytse van der Schaaf

KPN heeft de verwachte 100.000 aansluitingen van Internet via Adsl niet gehaald. Slechts 9000 consumenten maken momenteel gebruik van de Mxstream-dienst.

KPN wijt deze slechte resultaten aan de opstartproblemen waartegen het bedrijf opliep bij de uitrol van breedbanddiensten voor consumenten. Het concern schuift de Opta voor een deel de schuld in de schoenen, omdat de telecomwaakhond bepaalde dat KPN meteen vanaf het begin andere xDSL-aanbieders toegang moet verlenen tot zijn centrales. Hierdoor kostten aanpassingen in de wijkcentrales meer tijd dan verwacht, waardoor minder potentiële klanten te bereiken waren. Ook waren de aansluitingen tot voor kort alleen geschikt voor bezitters van ‘normale’ telefoonlijnen (Pstn) en niet voor Isdn-gebruikers, consumenten die al eerder kozen voor een snellere verbinding met Internet.
KPN heeft niet alles op alles gezet om zoveel mogelijk klanten voor Mxstream te ronselen, omdat er nogal wat mankeerde aan de dienst. Modems en routers werkten niet naar behoren en de snelle verbinding met Internet was niet bepaald stabiel te noemen. Verbolgen Mxstream-gebruikers dienden een klacht in bij de Reclame Code Commissie over de reclame van KPN, waarin de dienst als ‘supersnel, always-on en klaar voor de toekomst’ wordt bestempeld. Bewoordingen die tot nu toe absoluut niet in overeenstemming waren met de praktijk. De commissie achtte de klacht dan ook gegrond.
KPN zelf beweert dat de overgrote meerderheid (80 procent) van de gebruikers tevreden is met de dienst. Veel gehoorde klachten zegt het bedrijf op korte termijn te verhelpen. Gebruikers klaagden over dubbel inloggen via een zogenaamddashboard login. Straks hoeft er alleen nog maar bij de Internet-aanbieder ingelogd te worden. Ook het zogenaamde C-NAT-protocol, dat programma’s voor videoconferencing en beveiligde Internetverbindingen in de weg zat, wordt geschrapt. Verder zijn de voorzieningen voor ondersteuning uitgebreid met langere openingstijden en een supportwebsite (http://www.mxstream.nl).
Volgend jaar moet het allemaal beter gaan. Het concern zegt 75 wijkcentrales gereed te hebben voor het aanbieden van Adsl, ook via Isdn-lijnen. Volgens directeur Jan Wildeboer van het KPN-onderdeel Broadband Networks zijn er betere tijden aangebroken voor zijn divisie. "Met een grote mediacampagne en het verder uitrollen van het netwerk verwachten wij in het eerste kwartaal van volgend jaar 60.000 nieuwe klanten aan te sluiten." Daarna zegt het bedrijf per maand minimaal 15.000 abonnees in te kunnen schrijven voor Mxstream. Eind 2001 is de technologie beschikbaar in 350 wijkcentrales, waarmee 70 procent van alle huishoudens kunnen beschikken over Adsl via Mxstream. Nu bereikt KPN een kwart van de Nederlandse huishoudens met deze dienst, 1,8 miljoen in totaal.
Meer informatie:http://www.adsl-online.net/
 

Meer over

ADSL

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Kort: 6 miljoen voor Innoseis, ACM verbiedt overname delen Delta-netwerk door Glaspoort (en meer)

    Carrière

    Deel ASML-engineers pruimt Elon Musk niet

    Innovatie & Transformatie

    Database steeds vaker een belemmering: Tijd voor een radicaal andere aanpak

    Data & AI

    8 vragen over de Nederlandse AI-fabriek

    Innovatie & Transformatie

    Nominaties: 10 vernieuwende Digitale innovatie-projecten

    Innovatie & Transformatie

    Nominaties: 10 duurzame projecten

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs