Artikelen / Nieuws
Microsoft geeft weer af op open source
Microsoft, dat sinds kort broncodes op bescheiden schaal beschikbaar stelt, blijft volhouden dat de ontwikkeling van open-source-software de industrie bedreigt.
senior vice-president of advanced strategies, zei deze week tijdens een lezing voor de Stern School of Business, dat de open-source beweging van ontwikkelaars verlangt dat ze materieel en intellectueel eigendom weggeven. Bovendien zorgt open-source-software voor instabiele en slecht beveiligde producten, aldus Mundie.Beveiliging is een heikel punt voor Microsoft, dat deze week het zoveelste beveiligingslek dichtte in de serie Windows-2000-servers. Steve Lippner, manager van Microsoftssecurity response center, vertelde persdienst Computerwire dat open source software geen garantie is dat zwakke plekken in de beveiliging ook aangepakt worden. Dat de code beschikbaar is, wil niet zeggen dat iemand de tijd en moeite neemt om de software uitentreuren te testen. Bij Microsoft gebeurt dat wel en door gekwalificeerd personeel, aldus Lippner.
Dat Microsoft zo hamert op de nadelen van open source software, komt ongetwijfeld doordat het bedrijf de hete adem van Linux in de nek voelt. De onderneming beweert ook dat het al tien jaar de broncode aan ontwikkelaars beschikbaar stelt. De recente aanval van Microsoft op open-source-software leidde ook onmiddellijk tot een reactie. Orem, een Amerikaanse ontwikkelaar vanembedded software die broncodes vrijgeeft en zegt zijn intellectueel eigendom niettemin succesvol te beschermen, kwam meteen na de uitval van Microsoft met een persbericht. Voor Orem is het duidelijk: Microsoft heeft geen antwoord op de bedreiging die open-source-software voor het bedrijf vormt en zoekt zijn toevlucht tot doorzichtige pr-stunts.
Gerelateerde artikelen
Reageer
- 12:10 Overheid benadeelt open source leveranciers
- 11:40 IDC: Vista-advies is nieuwe marketingstrategie
- 13:21 Internetstoring treft 25.000 XS4All-abonnees
- 10:49 ASMI verplaatst 200 banen naar Singapore
- 09:57 Afas-directeuren dragen stokje over aan zoons
- 11:38 Cisco voorziet een stormvloed van overnames
- 11:10 Aantal faxmachines groeit onstuimig
- 10:59 OS OLPC gaat naar opensourcegemeenschap
- 16:59 Dell verplaatst productie naar Polen
- 16:55 Reorganisatie bij EMC kost 2400 banen


