Download whitepapers, case studies
en onderzoeken over ICT-onderwerpen
Computable IT Knowledge Base
  Dagelijks het laatste
ICT-nieuws in je inbox?
Computable e-mail nieuwsbrief

Artikelen / Nieuws

21-05-2001 00:00 | Door Auke Hulst | Er zijn nog geen reacties op dit artikel | Permalink

IBM bouwt een nieuwe supercomputer

IBM's nieuwste supercomputer doet 3,8 triljoen calculaties per seconde. Het Max Planck Society for the Advancement of the Sciences in Duitsland heeft hem besteld.

Het apparaat moet tientallen miljoenen guldens opbrengen. De wens van de Duitsers: Europa's grootste supercomputer. Geheime militaire machines niet meegerekend, natuurlijk.
Volgens Big Blue gaat het om een door Power4 microprocessoren aangedreven supercomputer, die 3,8 triljoen (!) calculaties per seconde kan uitvoeren. Power4 is de hoogwaardige microprocessor die later dit jaar op de markt zal komen en IBM eServer-systemen zal aandrijven. IBM ziet de deal met Max Planck dan ook als een reclamespot voor die nieuwe Power4.
De Max Planck machine zal waarschijnlijk bestaan uit twaalf 32-weg geclusterde Power4-systemen. De Duitse afnemers zullen voorts als eerste mogen proeven van de Gigaprocessor; een chip die twee processoren bevat en waarin IBM koper en silicon-on-insulator technologie toepast.
reageer print stuur door
Reageer