Download whitepapers, case studies
en onderzoeken over ICT-onderwerpen
Computable IT Knowledge Base
  Dagelijks het laatste
ICT-nieuws in je inbox?
Computable e-mail nieuwsbrief

Artikelen / Nieuws

03-07-2002 00:00 | Door Marten Dijkstra | Er zijn nog geen reacties op dit artikel | Permalink

AMD luidt opnieuw de omzet-noodklok

Nog maar nauwelijks bekomen van zijn omzetwaarschuwing van amper twee weken gelden, trekt Advanced Micro Devices alweer aan de alarmbel.

De chipproducent houdt er nu rekening mee dat de omzet over het lopende tweede kwartaal in de buurt van de 600 miljoen dollar zal uitkomen. Twee weken hield AMD het er nog op dat de omzet ergens uit tussen de 620 en 700 miljoen dollar zou belanden. Dat was al fors lager dan aanvankelijk was voorspeld door de meeste analisten. Zij hadden gemiddeld genomen gerekend op een omzet van 841 miljoen dollar.
 
De chipproducent wijst als oorzaak van de tegenvallende prognoses naar het verdere verval van de chipprijzen en de aanhoudend zwakke vraag naar personal computers. Toch ziet het ernaar uit dat AMD vergeleken met Intel onevenredig hard wordt getroffen door de aanhoudende prijsoorlog.
 
AMD rekent er nu op dat het operationele verlies over het tweede kwartaal 'substantieel' zal zijn. Op 17 juli volgt de officiële uitslag. Dan presenteert de chipproducent zijn definitieve cijfers over het tweede kwartaal.
reageer print stuur door
Reageer