Download whitepapers, case studies
en onderzoeken over ICT-onderwerpen
Computable IT Knowledge Base
  Dagelijks het laatste
ICT-nieuws in je inbox?
Computable e-mail nieuwsbrief

Artikelen / Nieuws

08-01-2002 00:00 | Door Marten Dijkstra | Er zijn nog geen reacties op dit artikel | Permalink

Samsung hoopt op winst over eerste kwartaal

De grootste producent van geheugenchips ter wereld, Samsung, rekent er op dat zijn dram-activiteiten over het eerste kwartaal van dit jaar weer winstgevend zijn.

Na een jaar met zware verliezen in de sector geheugenchips, kan het nieuws dat de grootste dramproducent op de drempel van winstgevendheid staat, tot een opsteker voor de gehele branche leiden. Een gevolg daarvan kan zijn dat de spotprijzen voor 128 MB sdram's weer rond de 3,60 dollar gaan schommelen. Dit is volgens de meeste analisten het niveau waarop geheugenchipleveranciers weer winst kunnen gaan maken.
 
Vanwege de recente reeks prijsverhogingen van de Zuid-Koreaanse halfgeleiderproducent Hynix, waren er al indicaties dat de markt voor geheugenchips langzaam uit het dal omhoog kroop. Ook Samsung en het Duitse Infineon, zouden overwegen in het kielzog van Hynix de prijzen op te krikken. Beide concerns kunnen de extra opbrengsten daarvan goed gebruiken, nadat ze als vlaggenschepen van de geheugenchipindustrie het afgelopen jaar klap op klap opliep.
reageer print stuur door
Reageer