Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Dijkstal pakt Uszo-problemen te laat aan

06 april 1998 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Minister Dijkstal van Binnenlandse Zaken heeft te laat maatregelen genomen toen bij de vorming van de Uitvoeringsinstelling Sociale Zekerheid voor Overheids- en onderwijspersoneel (Uszo) de informatisering stagneerde. Deze kritiek komt van de Algemene Rekenkamer, die de moeizame totstandkoming van de Uszo heeft onderzocht.

De Uszo moest per 1 januari 1996 de uitvoering van wachtgeld- en arbeidsongeschiktheidsregelingen voor overheids-, onderwijs- en militair personeel bundelen. Begin 1995 moest men dit uitstellen tot 1 januari 1998. Voorjaar 1997 is voor de WW het uitstel met een jaar verlengd.
De Rekenkamer verwijt de verantwoordelijk minister tegen adviezen in te hebben gekozen voor een ‘alles tegelijk aanpak’. Begin 1996 was nog duidelijk geen sprake van een geïntegreerde organisatie, waren er achterstanden in de systeemontwikkeling en vertoonden de uitkeringsprocessen ‘ernstige gebreken’. Daardoor kreeg de Uszo in 1996 en 1997 met meer doelstellingen te maken dan voorzien, terwijl de minister wel vasthield aan de nieuwe datum van 1 januari 1998. Dat was een te zware opdracht voor de Uszo, ook al aanvaardde die de opgelegde taak. De Rekenkamer vindt de kwestie niet alleen ernstig omdat tweehonderd uitkeringsgerechtigden van de Uszo afhankelijk zijn, maar ook omdat de uitvoeringsorganisatie vanaf 2000 concurrentie aan moet kunnen.
Volgens de Rekenkamer was onder aansturing van Binnenlandse Zaken een informatiseringsconcept ontwikkeld met een hoog ambitieniveau. Een extern adviseur had al in 1995 noodscenario’s aanbevolen voor als het systeem te laat klaar zou zijn. Hiervoor gaf Dijkstal echter pas in oktober 1996 opdracht aan de Uszo, die begin 1997 met een plan van aanpak kwam. De Rekenkamer vindt dat de minister eerder had moeten bijsturen. In haar conclusies stelt zij dat een aantal in december 1995 gesignaleerde knelpunten (‘gebreken in het primaire proces, nieuwe achterstanden in productie en vorderingen, automatiseringsproblematiek en nog niet voldoende informatievoorziening’) nog steeds niet is opgelost.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Kort: 6 miljoen voor Innoseis, ACM verbiedt overname delen Delta-netwerk door Glaspoort (en meer)

    Carrière

    Deel ASML-engineers pruimt Elon Musk niet

    Innovatie & Transformatie

    Database steeds vaker een belemmering: Tijd voor een radicaal andere aanpak

    Data & AI

    8 vragen over de Nederlandse AI-fabriek

    Innovatie & Transformatie

    Nominaties: 10 vernieuwende Digitale innovatie-projecten

    Innovatie & Transformatie

    Nominaties: 10 duurzame projecten

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs