Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Standaarden beste reductie PC-kosten

19 oktober 1998 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Consequent standaardiseren is de beste methode om de totale kosten van PC’s onder controle te houden. Meer dan 70 procent van de bedrijven gelooft dat een compromisloze standaardisatie het effectiefst is.

Ruim 90 procent twijfelt niet aan het nut daarvan. Dit is de hoofdconclusie uit een onderzoek van adviesbureau OTR Group naar de IT-kosten in Duitsland, Nederland en het Verenigd Koninkrijk. Van de ondervraagden erkent 80 procent moeite te hebben met het beheersen van die kosten. Hoewel de bezorgdheid hierover wijdverbreid is, kent slechts één op de drie organisaties de omvang van deze kostenpost.
Het makkelijkst zijn de kosten van apparatuur en software te berekenen. Blijkens onderzoek vormt het IT-personeel dat helpt bij PC-problemen meestal een belangrijke kostenpost. Als ze alleen de bureaucomputers onder hun hoede hebben, zijn de kosten eenvoudig te berekenen. Als ze echter aan meerdere soorten systemen werken of verspreid actief zijn over meerdere bedrijfsonderdelen, is de berekening lastig. Eindgebruikers-kosten zijn moeilijk meetbaar en kunnen fors oplopen. PC-configuratie naar persoonlijke wensen kan zeer veel tijd kosten.
Standaardisatie is het beste recept. Aangeraden wordt het aantal componenten in een systeem te verminderen. Hoe minder verschillen, hoe beter. Daarnaast moeten de systeemconfiguraties altijd bekend zijn. Standaardisatie betekent ook dat hardware en software goedkoper kunnen zijn. ‘Slanke clients’ zorgen ook voor kostenbesparing. Verder kan het helpen niet overal een nieuwe server voor aan te schaffen. Soms werkt het kostenbesparend als zwaardere servers meerdere taken uitvoeren.
Over het effect van tools voor systeembeheer melden onderzoeken verschillende resultaten. De ene studie is negatief, de andere meldt dat driekwart van de tool-installaties succesvol is. Het OTR-onderzoek wijst uit dat 60 procent van de organisaties die zulke hulpmiddelen inzetten, grote successen melden bij het terugdringen van de kosten. De onderzoekers tekenen hier wel bij aan dat veel grote organisaties moeilijkheden hebben bij de implementatie ervan.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Carrière

    Deel ASML-engineers pruimt Elon Musk niet

    Innovatie & Transformatie

    Database steeds vaker een belemmering: Tijd voor een radicaal andere aanpak

    Data & AI

    8 vragen over de Nederlandse AI-fabriek

    Innovatie & Transformatie

    Nominaties: 10 vernieuwende Digitale innovatie-projecten

    Innovatie & Transformatie

    Nominaties: 10 duurzame projecten

    Carrière

    Nominaties: wie wordt CxO van het jaar?

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs