Artikelen / Nieuws
Intel wil direct over naar PCI-Express
Chipproducent Intel begint de promotie van PCI-Express op te voeren, maar IBM en HP zien voor de nabije toekomst meer in de op stapel staande opwaardering van PCI-X.
Die twee computerfabrikanten hebben plannen onthuld om hun servers volgend jaar te voorzien van ondersteuning voor PCI-X 2.0. De eerste versie van deze i/o-specificatie is al in gebruik in zware servers, zij het in beperkte aantallen. IBM en HP willen het bereik verbreden en de technologie verwerken in het gros van hun servers.Pc-fabrikant Dell ziet juist meer in PCI-Express en wil dat op relatief korte termijn invoeren. Hiermee volgt de directe pc-verkoper chipproducent Intel die vanaf 2004 de overstap wil inzetten van het huidige PCI naar die volgende generatie i/o-technologie.
Eerder lag Intel al overhoop met serverproducenten als IBM en HP over PCI-Express, toen nog 3GIO (Third Generation I/O) geheten. De chipmaker doet echter zijn best het in april vorig jaar hernoemde PCI-Express niet te bestempelen als een concurrent voor PCI en PCI-X.
Intel noemt het de natuurlijke evolutie ervan, en deed dat ook al voor de naamsverandering. PCI-X zou 'slechts' een verlenging van de levensduur van PCI zijn, die nu toe is aan een overstap. De - uiteindelijke - eindbestemming zou dus onvermijdelijk PCI-Express zijn.
Volgens het bedrijf zullen de beperkingen van de parallelle architectuur van PCI op termijn nijpend worden. Kostenoverwegingen, en specifieke functionele vereisten, zullen dan aanzetten tot de overstap. "Alles in de ict gaat over op seriële verbindingen", zei Intel-topman Bala Cadambi begin dit jaar op de IDF in San José.
Hij doelde hiermee op architecturen en infrastructuren voor netwerken, opslag en systeembussen. De initiatiefmanager voor PCI-Express had geen weerwoord op de opmerking dat geheugenchips niet de seriële weg van Rambus zijn ingeslagen, maar nog altijd parallel zijn.
Gerelateerde artikelen
Reageer
- 17:31 'Logica heeft onwetendheid UWV niet misbruikt'
- 17:01 Onderaannemer Atos Origin moet tarief verlagen
- 16:42 Python 3.0 breekt met het verleden
- 13:43 Nederland geeft 30,9 miljard euro uit aan ICT
- 13:18 BBned komt mogelijk in de etalage
- 16:01 Cebit breidt aantal seminars uit
- 14:16 Consultant maakt handboek werven via LinkedIn
- 11:30 Licentiemodel leidt tot perverse klantrelatie
- 07:48 Mislukte SAP-module kost provincie vijf ton
- 10:30 Consultant krijgt 7,5 voor kennis


