Rotterdam wint NAF-architectuurprijs
De Gemeente Rotterdam is met het project Basisregistraties & Gegevensmagazijn winnaar geworden van de NAF-architectuurprijs 2012. De prijs werd uitgereikt op 29 november 2012 tijdens het Landelijk Archirectuur Congres. De prijs wordt jaarlijks toegekend door het Nederlands Architectuur Forum aan een individu, groep of organisatie die een bijzondere vakmatige prestatie heeft geleverd op architectuurgebied.
De inzending van de gemeente Rotterdam omvatte de Architectuur Basisregistraties & Gegevensmagazijn. Doel van de architectuur is een mechanisme om één waarheid qua gegevens vast te leggen en dat te distribueren naar afnemende diensten. Tijdens het project is er veel aandacht geweest voor het betrekken van de belangrijkste stakeholders, door de nadruk te leggen op een duidelijke en herkenbare toegevoegde waarde voor de afnemende diensten. De gemeente Den Haag staat in de startblokken om de architectuur en de implementatie over te nemen.
De jury van de NAF-architectuurprijs besloot unaniem om de prijs toe te kennen aan het project van de gemeente Rotterdam. Jury-voorzitter Paul Teeuwen verklaarde dat de jury vooral onder de indruk was ‘van de wijze waarop de eisen van de gebruikers zijn meegenomen in het ontwerp, de duidelijke koppeling tussen architectuur en realisatie, waardoor de inrichting bestand is tegen veranderingen in de te verwerken gegevens. En dat het architectuurontwerp zich bewezen heeft effectief te zijn in de praktijk, zowel met betrekking tot de ontsluiting van landelijke basisregistraties, als op de gemeentelijke kernregistraties.’Genomineerden
De drie genomineerden werden na een strenge selectieprocedure door een vakjury genomineerd. In totaal werden in 2012 zeven architectuurprojecten voor de prijs voorgedragen. Naast het project van de gemeente Rotterdam waren architecturen genomineerd van de Kas Bank en het Shared Service Centre ICT (SSH-ICT), waarin een aantal Haagse ministeries het werkplekbeheer heeft ondergebracht.
Jury
De zeskoppige jury van de NAF-architectuurprijs bestaat uit Jan Miedema (Nationale Nederlanden), Peter Hermans (Stedin), Ramond Slot (Hogeschool Utrecht en BiZZdesign), Han van der Zee (Universiteit Tilburg en Atos Consulting), Paul Teeuwen (Labyrint) en Johannes van Bentum (Computable).
De criteria waarop de jury de ingestuurde projecten heeft beoordeeld zijn:• dat wat de architectuur beschrijft is aantoonbaar en succesvol in gebruik,
• er is een duidelijke relatie tussen hetgeen de architectuur uitbeeldt en wat er gerealiseerd is,
• het management is gedurende het proces actief betrokken geweest bij het opstellen en handhaven van de architectuur,
• het is duidelijk dat de architectuur voldoet aan eisen van de (eventueel toekomstige) gebruiker.
17-05 Infotheek regelt hardwaredonatie via IT4kids
17-05 OpenSesame ICT start eigen CRM-bedrijf
17-05 Rabobank verlengt ook applicatiecontract IBM
17-05 Wadinko investeert in Caase.com
17-05 Leden De Unie verwerpen sociaal plan Ericsson
17-05 3D-model van plaats delict helpt rechercheur
17-05 Rabobank zoekt 100 extra ICT’ers in Nederland
17-05 Google geeft ontwikkelaars nieuwe tools
17-05 HP biedt SAP Hana op server met Intel Xeon
16-05 Mendix betrekt nieuw Rotterdams kantoor
13-05 Oracle krijgt strategische rol bij Rabobank
07-05 USoft geeft URequire Studio 3.0 vrij
02-05 Brocade komt met VCS Fabric-plug-in
26-04 ‘Rol ICT-architect verandert volledig’
25-04 Hoe perfectioneer ik het digitale systeem?
25-04 Progress Apama CEP bereikt hogere snelheden
24-04 Info Support biedt IT-minors via HBO's aan
22-04 Fugro en Geodan presenteren VISOR
18-04 Dell laat datacenters groeien met SDN-Enabled...
11-04 Teradata komt met Unified Data Architecture
|
|
26-04-13 ‘Rol ICT-architect verandert volledig’
26-11-12 NAF nomineert Kas Bank, Rotterdam en SSC-ICT
06-09-12 NAF zoekt kandidaat voor architectuurprijs
12-09-03 Scia kan zich niet vinden in opstelling NAF
28-11-03 NAF wil verregaande samenwerking tussen architecten
28-11-03 NAF en Scia als twee egeltjes
Tien stappen naar 3D security
![]() |
Benieuwd naar het succesrecept voor een zorgeloze en waterdichte security-omgeving? Installeer een......
a.s.r. , Utrecht
Michael Page IT , Heerlen
Kempen & Co N.V. , Amsterdam
's Heeren Loo , Amersfoort
Driessen HRM , Helmond


