Atrato neemt derde 100GE-poort in gebruik
De Nederlandse datacenterdienstverlener Atrato in Schiphol-Rijk heeft zijn derde 100 Gigabit Ethernet-poort bij de Amsterdam Internet Exchange AMS-IX in gebruik genomen. Daarmee is de dienstverlener de eerste onderneming die over drie van dergelijke poorten beschikt. In totaal beschikt AMS-IX nu over 36 100GE-poorten, waarvan er dertig actief zijn. ‘Nieuwe blades voor extra poorten zijn onderweg’, meldt een AMS-IX-woordvoerder.
Atrato nam begin 2012 als eerste klant van AMS-IX een 100GE-poort in gebruik. In september 2012 volgde een tweede poort. Inmiddels heeft het internetknooppunt in totaal een kleine vijftien poorten voor klanten geactiveerd. ‘We weten dat een aantal klanten een aansluiting overweegt, er komen dus meer aansluiting aan’, zegt de AMS-IX-woordvoerder.
Amsterdam is met het grote aantal 100GE-poorten een voorloper in de wereld. In Frankfurt worden deze poorten niet geleverd, in Londen is er één partij actief en in Stockholm is er één poort geactiveerd, vertelt de AMS-IX-woordvoerder. ‘In Japan zijn verschillende leveranciers actief, maar in de Verenigde Staten geen een.’
Nieuwe klanten van Atrato die aangesloten zijn op de Amsterdam Internet Exchange zijn onder andere Cellcom Israel, Yisp.nl, Motto VoIP, Oxilion en Invitel, de op één na grootste aanbieder in Hongarije van telecommunicatie- en breedband Internet-diensten. Door de grote beschikbare capaciteit in Amsterdam heeft Atrato het voordeel van zogeheten economies of scale.Vierde poort
In het tweede kwartaal van 2013 hoopt Atrato een vierde 100GE-poort in gebruik te nemen. Door de groei van clouddiensten en videoverkeer via internet groeit het dataverkeer snel en bereiken steeds meer ip-netwerken hun grenzen. Verschillende netwerken hebben meerdere 100GE-poorten tegelijkertijd toegevoegd om de explosieve datagroei het hoofd te bieden. AMS-IX introduceerde vorig jaar als eerste internetknooppunt 100GE-capaciteit.
Atrato IP Networks bezit en beheert een wereldwijd netwerk (AS5580) en levert hoogwaardig ip-verkeer en carrier-diensten. Het klantenbestand bestaat uit telco's, isp's, cdn-leveranciers en hosting providers. Atrato’s Autonomous System (AS5580) is nu één van de grote IPv4 backbones in Europa en staat in de top drie van IPV6-netwerken wereldwijd.
AMS-IX
AMS-IX is een neutraal en onafhankelijk Internetknooppunt opgericht in de jaren negentig. Bijna 550 aangesloten onafhankelijke netwerken komen samen om onderling Internetverkeer van meer dan 2,1 Terabit per seconde uit te wisselen. Dit maakt AMS-IX tot het grootste internetknooppunt ter wereld.
AMS-IX beheert tevens het eerste mobiele peering punt wereldwijd, de Global GPRS Roaming Exchange (GRX), de Mobile Data Exchange (MDX) en het IPX Interconnectiepunt. Bovendien beheert AMS-IX twee Internet Exchanges buiten de grenzen, namelijk AMS-IX Hong Kong en CAR-IX op Curaçao, binnenkort genaamd AMS-IX Caribbean.
19-06 Faillissement en doorstart iCentre kost 100 banen
19-06 Centric sluit 2012 af met bescheiden winst
19-06 IBM creëert 350 nieuwe ICT-banen in Groningen
19-06 Ctac implementeert SAP BRIM bij FloraHolland
19-06 CBP: Zorgsector blijft laks met medische data
19-06 Rechter: Falende Landis-top moet dokken
19-06 Vijf consortia dingen mee om 'TU Amsterdam'
19-06 BAS Group neemt iCentre onder voorbehoud over
19-06 E.Novation komt in handen van 'zuster' Vanad
19-06 SAP zoekt programmeurs via overnames China
19-06 Red Hat biedt IaaS met Cloud Infrastructure
19-06 Je mag alles kiezen zolang het maar SaaS is
19-06 Qualys lanceert Express Lite voor MKB
19-06 VMware biedt logdata-analyse met vCenter Log...
18-06 Detron integreert HP en Mitel in de cloud
18-06 BMP Datapartners en Gemini bieden ICT-leaseplan
17-06 SuperOffice introduceert nieuwe cloudoplossing
17-06 T-Systems brengt IT-beheer Kone naar cloud
14-06 Communicatie gaat fout tussen ICT en business
13-06 Fieber gebruikt Parallels-systeem via KPN-cloud
|
|
01-02-13 AMS-IX draait in 2012 recordjaar
05-10-12 Atrato IP Networks ontsluit Serverius-datacenter
27-09-12 AMS-IX neemt Caribisch zusje over
29-08-12 LeaseWeb realiseert 100GE met AMS-IX
03-08-12 Atrato verbindt Data Hotel Hilversum
25-07-12 AMS-IX is recordhouder met 500 aansluitingen
10-07-12 Atrato levert via Dataplace AMS-IX-diensten
15-09-10 AMS-IX verstouwt ruim 1 terabit per seconde
Waarom cloud en hoe een cloudleverancier te kiezen?
![]() |
De vraag naar data-opslag neemt stormenderhand toe, wat de kosten omhoog jaagt, de risico’s van dataverlies of......
Triodos Bank NV , Zeist
SEO Economisch Onderzoek , Amsterdam
Rabobank Nederland , Utrecht
Rabobank Nederland , Utrecht
ASP4all Hosting B.V. , Assen


