Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

.EU-domein zet groei voort in tweede kwartaal

18 september 2012 - 09:27ActueelCloud & InfrastructuurEURid
Sander Hulsman
Sander Hulsman

De sterke prestatie van .eu heeft zich in het tweede kwartaal van 2012 doorgezet met een groei van 7,6 procent in het aantal domeinnaamregistraties vergeleken met een jaar geleden. Dat blijkt uit het jongste rapport van EURid, de beheerder van het .eu-topniveaudomein. Deze groei volgt op de groei van 6,1 procent op jaarbasis uit het eerste kwartaal van 2012.

Nederland staat met 472.194 geregistreerde .eu-domeinen nog altijd tweede op de lijst van landen met .eu-domeinnamen. Duitsland voert met 1.109.996 geregistreerde .eu-domeinnamen de lijst aan en het Verenigd Koninkrijk volgt na Nederland met 332.185 geregistreerde .eu-domeinnamen.

'We stellen een aanhoudend fors aantal .eu-registraties vast voor de eerste zes maanden van dit jaar, en dit wordt bevestigd door de resultaten van het tweede kwartaal', zegt Marc Van Wesemael, algemeen directeur van EURid. 'Ik ben opgetogen over deze groei, die aantoont dat de vraag naar .eu-domeinen groot blijft bij de Europeanen, ondanks de economische en politieke crisis waaronder Europa nog steeds gebukt gaat.'

Grootste jaargroei

Uit het EURid-rapport voor het tweede kwartaal van 2012 blijkt dat Litouwen de grootste jaargroei kende, met een toename van 30 procent van het aantal .eu-registraties tegenover het tweede kwartaal van 2011, gevolgd door Malta (29 procent) en Oostenrijk (23 procent). Tijdens deze periode namen de registraties in nog zes andere EU-landen eveneens toe met meer dan 10 procent, met name in Bulgarije, Tsjechië, Frankrijk, Polen, Slowakije en Slovenië.

.eu heeft het tweede kwartaal van 2012 afgesloten met 3,6 miljoen geregistreerde domeinnamen. Tijdens deze drie maanden lieten Tsjechië, Litouwen, Polen en Slowakije elk een kwartaalgroei optekenen van 5 procent of meer.

.eu en EURid

Het .eu-domein behoort tot de belangrijkste topleveldomeinen ter wereld en verbindt vijfhonderd miljoen mensen in 27 EU-landen met één internetidentiteit. Sinds de openstelling van het domein in 2005 zijn er meer dan drie miljoen .eu-domeinnamen geregistreerd. Veel bedrijven gebruiken een .eu-website als praktische oplossing om een duidelijke Europese identiteit uit te stralen.

EURid is een non-profitorganisatie die door de Europese Commissie is aangesteld om het .eu-topniveaudomein te beheren. EURid werkt samen met meer dan 850 geaccrediteerde registrars en biedt ondersteuning in 23 officiële Europese talen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    EURid weerlegt kritiek op registratiesysteem

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Duitsland kampioen in eu-domeinregistraties

    IPv6
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Easynet stoomt EURid klaar voor IPv6

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs