Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Subsidie

CA-ICT vergoedt helft ICT-opleidingskosten

12 augustus 2014 - 08:13ActueelCarrièreCA-ICT
Sander Hulsman
Sander Hulsman
Chief Digital Content

Ict-bedrijven en werkgevers met ict-afdelingen kunnen vanaf 1 september 2014 maximaal 50 procent subsidie krijgen op de opleidingskosten van hun werknemers. In totaal is via het Centrum voor Arbeidsmarktvraagstukken in de ICT (CA-ICT) 7,5 miljoen euro beschikbaar om ict-professionals opleidingen en trainingen te laten volgen.

De subsidie maakt onderdeel uit van het sectorplan van de ict-sector dat onlangs werd goedgekeurd door het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW). Met het beschikbaar stellen van deze subsidie wil het CA-ICT de arbeidsmarkt voor de ict-branche verbeteren. De verwachting is dat het tekort aan ict-professionals in 2017 oploopt tot bijna zevenduizend. Door werkgevers een ruime korting te geven op de opleidingskosten van werknemers hopen de sociale partners en het ministerie te werken aan het behoud van werkgelegenheid en daarmee dit tekort terug te dringen.

In totaal kunnen 2500 ict-professionals een opleiding of training volgen. Deze opleidingen zijn verdeeld in de vijf categorieën technische ict-opleidingen, projectmanagementopleidingen, sociaal communicatieve opleidingen, management en leidinggeven en marketing en commercie.

Het totale opleidingsaanbod van ruim veertienhonderd opleidingen is nu al te vinden op de scholingsportal van CA-ICT. Vanaf 1 september gaat de scholingsportal daadwerkelijk open om subsidie aan te vragen. Hierbij is het goed om te weten dat (alleen volledige) aanvragen worden behandeld op volgorde van binnenkomst. Subsidie kan worden aangevraagd voor opleidingen die in de periode 1 juni 2014 tot en met 31 december 2015 uitgevoerd en afgerond zijn.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    Workshop voor subsidie-aanvraag ICT-scholing

    ICT-opleiding
    ActueelCarrière

    ICT-opleiding goedkoper door subsidie

    Ron de Mos
    ActueelCarrière

    Ron de Mos nieuwe voorzitter Stichting CA-ICT

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs