‘ICT-bedrijf zet blogs en social media ineffectief in’
Veel ict-ondernemingen maken geen effectief gebruik van internet en social media, blijkt uit onderzoek van stichting ICT Valley onder meer dan 140 beslissers en beïnvloeders in de ict-sector. Ongeveer 80 procent van de ict-bedrijven zet social media in, maar dit gebeurt niet op structurele basis. Ook is men weinig gericht op een relatie met de klant. Met name blogs worden erg weinig ingezet, zeker in vergelijking met Amerikaanse bedrijven.
Uit het onderzoek blijkt dat het gebruik van social media gemeengoed is geworden in de ict-sector, maar dat deze vooral wordt ingezet voor het zenden van informatie. Social media is in de ict-sector nog weinig sociaal: slechts 51 procent van de ondernemingen gebruikt social media om de dialoog met de klant aan te gaan. Uit interviews met leidinggevenden binnen ict-organisaties blijkt dat een professionele inzet van social media binnen ict-ondernemingen wordt belemmerd door een gebrek aan kennis, tijd en motivatie.
De inzet van blogs is minimaal in de ict-sector. Slechts één op de drie ict-ondernemingen geeft aan een zakelijk blog te publiceren, waarvan 70 procent één maal per maand een nieuw blog plaatst. Ter vergelijking: in de VS plaatst 70 procent van de bedrijven minimaal één maal per week een blog.
De meest effectieve middelen voor het genereren van leads in de ict-sector zijn beurzen en LinkedIn. Daarnaast blijkt dat ict-bedrijven veel leads verwerven via mond-tot-mond reclame. Het raadplegen van netwerken en persoonlijke contacten, wordt dan ook erg belangrijk gevonden. Een aanbeveling in het onderzoek is dan ook dat ict-bedrijven hun outbound marketing, zoals beurzen, combineren met inbound marketing om hun leadgeneratieproces optimaliseren.
Wat ik veel meer mis is een duidelijke uitspraak dat de inzet van social media niet alleen je marketing & sales kan ondersteunen, maar dat bij EFFECTIEVE inzet juist ook hoort dat je sociale media inzet voor het ondersteunen van andere bedrijfsprocessen: naast (hoe kan het ook anders) recruitment ook innovatie, productie en interne communicatie.
Een hulpmiddel hierbij kan het social media groeimodel zijn waarover ik vorig jaar een artikel schreef.
Het is waar dat je de benodigde kennis voor het schrijven van een blog kan inkopen, maar het promoten van je bedrijf/product/kennis is meer dan alleen een artikel schrijven en publiceren! Dit is een keten van verschillende activiteiten die bepaalde vaardigheden vereisen. Ga je als (ict)bedrijf hieraan beginnen, dan moet je:
1- rekening houden met veel uren waarin je personeel niet declarabel zijn,
2- niet het werk aan een marketeer overlaten als het om techniek, oplossingen en visie in je ict dienstverlening gaat,
3- een lange adem hebben. Met 1x artikel schrijven ben je er niet!
Met andere woorden, onderschat het schrijven van een blog niet als je er aan begint!
Helaas hebben we genoeg "Ghostwriters" op deze site (vermoedelijk ook op andere sites). Naar mijn mening brengt dit verschijnsel de kwaliteit van de site naar beneden door deze te gebruiken/misbruiken voor hun verkapte marketing. Daarom pleit ik al een tijd voor een regel waardoor een schrijver/opiniehouder verplicht wordt om aan de discussie die door zijn/haar stuk ontsaan is, mee te doen. Hierdoor zou je ook zien of die persoon zelf dat stuk geschreven heeft of hij/zij een ghostwriter is!
het is duidelijk dast indien je niet authentiek bent in sociale media je er de vruchten ook niet van plukken gaat. Volgens mij is succes in social media alleen met lange adem te bereiken en gebaseerd op 3 peilers: geven aan je (doel)community, deelnemen aan de conversatie en authenticiteit.
Maar er is meer, veel meer. Neem bijvoorbeeld de organisatie intern. Met behulp van social media kunnen een aantal gebieden (communicatie, integratie, samenwerken en verbinden) echt een vlucht nemen. M.a.w. zet social media slim in naar de buitenwereld toe (zoals het artikel beschrijft) maar gebruik ook haar kracht intern.
Voor de geïnteresseerden: Mijn collega schrijft over 'Sociale intranetten', zie: http://intramore.com/nl/51/op-naar-een-sociaal-intranet/?blogID=15&v=Y29tcHV0YWJsZQ==
17-05 Infotheek regelt hardwaredonatie via IT4kids
17-05 OpenSesame ICT start eigen CRM-bedrijf
17-05 Rabobank verlengt ook applicatiecontract IBM
17-05 Wadinko investeert in Caase.com
17-05 Leden De Unie verwerpen sociaal plan Ericsson
17-05 3D-model van plaats delict helpt rechercheur
17-05 Rabobank zoekt 100 extra ICT’ers in Nederland
17-05 Google geeft ontwikkelaars nieuwe tools
17-05 HP biedt SAP Hana op server met Intel Xeon
16-05 Mendix betrekt nieuw Rotterdams kantoor
17-05 Hans Wanders, Randstad
17-05 Luc Verbist, De Persgroep
17-05 Marcel Krom, PostNL
17-05 Robbert-Jan Stegeman, Alliander
17-05 Friso van den Berg, Leger des Heils
17-05 De Red Diesel Blues
16-05 Mobiel werken vereist organisatieverandering
15-05 Ahold stelt Ben Wishart als groeps-CIO aan
14-05 CA lanceert iPad-app Clarity Playbook
14-05 Rijk geeft minder uit aan grote en risicovolle ICT
|
|
In vijf stappen een brug slaan tussen IT en business
![]() |
Van een informatiemanager wordt verwacht dat hij of zij optimaal inspeelt op de wensen van de business. Dat vereist......
Davinci Products , Amsterdam Zuidoost
United Retail B.V. , Huizen
Michael Page IT , Volendam
Universiteit Leiden , Leiden
Rabobank Nederland , Zeist


