Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Netwerkstoring legt veiling Aalsmeer plat

09 november 2010 - 10:36ActueelCloud & InfrastructuurRoyal FloraHolland
Jolein de Rooij
Jolein de Rooij

Snijbloemen- en plantenveiling FloraHolland in Aalsmeer kampt met een netwerkstoring in haar Kopen op Afstand (KOA)-systeem. Met dat in 2008 eigen beheer ontwikkelde systeem kunnen handelaren op afstand deelnemen aan planten- en bloemenveilingen. Door de storing moest het veilproces zowel in Aalsmeer als in Naaldwijk tijdelijk worden stilgelegd op donderdag- en vrijdagochtend 4 en 5 november.

Donderdagmiddag 4 november dacht FloraHolland de oorzaak van de netwerkstoring al gevonden te hebben, zo vertelt commercieel beheerder Fred van Andel van het KOA-systeem in Aalsmeer. 'De netwerkconfiguratie is toen aangepast. Helaas trad vrijdag vervolgens dezelfde fout op. Toen hebben we wel beter kunnen traceren wat het probleem is.'

FloraHolland is de grootste veiling van snijbloemen en planten ter wereld en verzorgt ruim negentig procent van de Nederlandse handel in die producten. 'We denken dat we het probleem nu gevonden hebben en gaan er deze week actie op ondernemen', aldus Van Andel. 'We kunnen ons geen storing veroorloven.'

Donderdagochtend van 6.20 tot 7.50 uur konden zowel vanuit Aalsmeer als Naaldwijk geen snijbloemen worden geveild, en tussen 6.20 tot 7.00 uur geen potplanten. Uiteindelijk is om 8.45 uur besloten om het veilen om 9.30 uur te hervatten. Hoe lang de storing vrijdag heeft geduurd is niet bekend.

Kopen op Afstand (KOA-) systeem FloraHolland

Het KOA-systeem, met centraal één van de tien beschikbare veiligingklokken

FloraHolland ontwikkelde het Kopen op Afstand (KOA)-systeem in eigen beheer. Het is sinds 2008 in gebruik. Volgens FloraHolland is de veiling hiermee wereldwijd de eerste die het veilingproces online beschikbaar heeft gemaakt. Via KOA kunnen handelaren een 'boodschappenlijstje' aanmaken. Vervolgens krijgen ze een bericht wanneer een product van hun wensenlijstje geveild gaat worden.

Vanaf de start van de veiling om zes uur 's ochtends kunnen de handelaren live de veiling volgen, en via verschillende vensters informatie inzien over het geveilde product. Aankopen worden gedaan door de spatiebalk in te drukken op het moment dat de juiste prijs langskomt, terwijl de klok terugtikt. Via een headset kunnen handelaren de stem van de veilingmeester horen en de omvang van hun bestelling bij het winnen van de veiling doorgeven.

Meer over

NetwerkbeheerNetwerken

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Router was oorzaak netwerkstoring Aalsmeer

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs