Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Amsterdam

Amsterdam ideale Europese stad voor start-ups

22 oktober 2015 - 08:19ActueelInnovatie & Transformatie
Suzanne Martens
Suzanne Martens

Amsterdam is één van de beste steden in Europa om een nieuwe onderneming te starten. Zo blijkt uit de European Digital City Index (EDCi), wat een lijst maakt van de beste Europese (hoofd)steden op gebied van digitaal ondernemerschap. Amsterdam blinkt uit op gebied van groeikapitaal, ondernemingscultuur en de niet digitale infrastructuur. Onze hoofdstad wordt verslagen door Londen.

De 28 hoofdsteden en zeven steden met ‘belangrijke technische waarde’ worden voor de ranglijst beoordeeld op tien thema’s, waaronder de vaardigheden van het personeel, de digitale infrastructuur en de toegang tot kapitaal. Van de 35 beoordeelde steden is Amsterdam op de tweede plaats geëindigd.

Initiatieven

EDCi noemt Amsterdam een ‘spannende en diverse stad’, wat het als één van de beste steden binnen Europa maakt om een onderneming te starten. Onze hoofdstad scoort vooral goed op gebied van toegang tot kapitaal, de ondernemingscultuur en de niet digitale infrastructuur.

Daarnaast investeert Amsterdam in projecten die de vernieuwing in de stad ondersteunen, waaronder het Amsterdam Smart City-initiatief. Hierbij worden bedrijven, bewoners, gemeente en kennisinstellingen uitgedaagd om innovatieve oplossingen en ideeën aan te dragen om een duurzame economische groei te bewerkstelligen.

Ook de Startup Delta, onder leiding van oud-eurocommissaris Neelie Kroes, wordt genoemd als opmerkelijk initiatief. Kroes geeft leiding aan overheden, kennisinstellingen, start-ups, financiers en bedrijven om Amsterdam op de kaart zetten als beste Europese vestigingsplaats voor jonge ondernemingen. 

Londen

Amsterdam wordt verslagen door Londen. Deze stad scoort hoog vanwege de financiele voorzieningen. Het is een van de meest ontwikkelde steden op het gebeid van ridiscokapitaal. Bovendien zijn er veel financiële dienstverleners in de Engelse hoofdstad te vinden. De andere steden in de top 5 zijn Stockholm, Helsinki en Kopenhagen.

European Digital City Index

  1. Londen
  2. Amsterdam
  3. Stockholm
  4. Helsinki
  5. Kopenhagen
  6. Parijs
  7. Berlijn
  8. Dublin
  9. Brussel
  10. München

Meer over

Starters

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Thais Eko naar Amsterdam voor groeiplan

    Start-ups
    ActueelInnovatie & Transformatie

    T-hub lokt IT’ers naar Amsterdam

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    ‘Echte oplossingen om dagelijks te geb...

    IFS Connect, het jaarlijkse event van bedrijfssoftwareleverancier IFS, draait dit jaar volledig om Industrial AI. Het bedrijf ontvangt zijn gasten...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs