MKB twijfelt aan back-up in de cloud
De meeste kleine en middelgrote bedrijven hebben hun ict-budget voor dataopslag sinds 2010 niet meer zien stijgen. Daarnaast twijfelen ze of ze hun back-up willen verhuizen naar de cloud. De meeste bedrijven willen liever hun back-up in huis houden. Dit blijkt uit een onderzoek van de Amerikaanse dataopslagleverancier Drobo.
Volgens het onderzoek onder 252 internationale ict-beslissers en bedrijfseigenaren heeft 68 procent van de respondenten één of meerdere ict-specialisten in dienst. 99 procent van de ondervraagden willen niet al hun dataopslag migreren naar de cloud. Iets meer dan de helft van de ondervraagden zegt dat minimaal 75 procent van hun dataopslag voorlopig on-premise blijft. 89 procent zegt niet tevreden te zijn met het mkb-aanbod van de grootste storageleveranciers.
Dataprotectie
De respondenten hebben met name interesse in drie soorten dataopslagdiensten die worden aangeboden door ict-leveranciers. Dat zijn beheer of afstand, dataprotectie en on-premise back-up. Meer dan 80 procent wil altijd toegang hebben tot hun data. Meer dan 75 procent geeft een hoge prioriteit aan on-premise back-up en 83 procent aan dataprotectie.
53 procent van de ondervraagden koopt zijn dataopslagproducten online. Bijna de helft zegt dat de budgetten voor opslagsystemen sinds vorig jaar gelijk zijn gebleven.
Bij grootzakelijke bedrijven wordt in 2011 ongeveer evenveel geld voor dataopslag vrijgemaakt als in 2010. Onderzoeksbureau TheInfoPro zegt dat netwerkgebaseerde dataopslagcapaciteit bij de Fortune 1000-bedrijven dit jaar met 24 procent groeit. Er is hierbij vooral vraag naar unified storage, bijvoorbeeld van EMC en NetApp. 44 procent van de bedrijven zegt meer budget vrij te maken en 31 procent zegt dat de uitgaven stabiel zijn. Deze cijfers komen overeen met onderzoekscijfers uit 2010, aldus TheInfoPro.
17-05 Infotheek regelt hardwaredonatie via IT4kids
17-05 OpenSesame ICT start eigen CRM-bedrijf
17-05 Rabobank verlengt ook applicatiecontract IBM
17-05 Wadinko investeert in Caase.com
17-05 Leden De Unie verwerpen sociaal plan Ericsson
17-05 3D-model van plaats delict helpt rechercheur
17-05 Rabobank zoekt 100 extra ICT’ers in Nederland
17-05 Google geeft ontwikkelaars nieuwe tools
17-05 HP biedt SAP Hana op server met Intel Xeon
16-05 Mendix betrekt nieuw Rotterdams kantoor
15-05 Big data opvangen met open hybride cloud
14-05 SanDisk voegt flash toe aan hybride SSD’s WD
14-05 EMC introduceert ViPR-platform
13-05 Synology lanceert DiskStation DS213j
10-05 IBM oefent met kleinste filmpje 'atoom-opslag'
08-05 I3 lanceert Flex ON dienstenportfolio
06-05 TU Dresden kiest supercomputer van Bull
06-05 NetApp keurt FlashSoft-software SanDisk goed
01-05 Argeweb Amsio neemt hoster Prioserve over
01-05 Buffalo lanceert TeraStation WS5000
|
|
23-07-10 Strategieën voor SaaS-backup
11-01-10 Te weinig oog voor backup virtuele omgeving
29-09-09 MKB overschat eigen backup- en herstelplan
24-06-09 Netgear ReadyNAS 3200 storage-oplossing voor het mkb
Welke cloud configuratie past het beste bij uw organisatie?
![]() |
Interesse in de Cloud: Het proces dat iedere onderneming moet overdenken. Cloudcomputing is een van de meest besproken......
Reclassering Nederland , Utrecht
Menzis Eerstelijn Zorg , Wageningen
Hogeschool Rotterdam , Rotterdam
Aatop ICT , Gorinchem
CRI Service (via Primatch recruitment I selectie) , Houten



Met alle respect maar Drobo is een fabrikant van MKB shared storage oplossingen en biedt geen cloud diensten aan. Kun je dan écht een andere uitkomst verwachten van hun onderzoek?