Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Slechte maatregelen

05 februari 2004 - 23:00OpinieCloud & Infrastructuur
Sytse van der Schaaf
Sytse van der Schaaf

Een gevoel van plaatsvervangende schaamte bekroop mij toen ik de goede voornemens las over spam-bestrijding die EZ-minister Laurens Jan Brinkhorst deze week naar de Tweede Kamer stuurde. De Nederlandse overheid maakt de Opta en de Fiod gezamenlijk verantwoordelijk voor handhaving en aanpak van het spamprobleem.

Opta moet controleren of verzenders zich houden aan toestemming voor verzending (opt-in), waar Nederland net als andere EU-lidstaten voor heeft gekozen. Afzenders die zich verstoppen achter valse adressen of die verzuimen een afmeldprocedure onder hun bericht op te nemen, krijgen de Fiod op hun dak. Mij is onduidelijk naar welke instantie ik straks welk spam-berichtje moet doorsturen. Want reken maar dat ik de dagelijkse tientallen penisverlengers en financiële buitenkansjes straks trouw door ga sturen. Ik ben ze goed zat.
Aan één nationaal meldpunt ofwel één adres waar burgers en bedrijven terecht kunnen voor klachten over spam, wil Brinkhorst niet. Zo’n meldpunt zou volgens hem alleen symbolisch zijn, omdat het spam alleen zou kunnen registreren en analyseren maar niet aanpakken. Hij gaat totaal voorbij aan het feit dat één loket burgers en bedrijven duidelijkheid geeft. Welke overheidsinstantie vervolgens met klachten aan de slag gaat, doet er namelijk niet toe. Zo’n meldpunt zou ook andere mogelijke strafbare feiten op internet kunnen verzamelen. Daar wil de Nederlandse overheid nog steeds niet aan.
Voorlichting aan bedrijven en burgers doet Brinkhorst in zijn spam-brief met kleine bijzinnen af. Hij onderschat zijn voorlichtingstaken daarmee. Initiatiefnemer van Spamvrij.nl Rejo Zenger weet te melden dat het vrijwilligerscollectief dat sinds een jaar Nederlandse spammers in kaart brengt, bijna aan zijn succes ten onder gaat. Het opsporen van spam-bedrijven kost nog de minste tijd. Zengers stelt dat hij vooral bezig is met het bijpraten van bedrijven die via een klacht van Spamvrij.nl erachter komen dat zij spam hebben verstuurd. De kennis van het Nederlandse bedrijfsleven schiet klaarblijkelijk schromelijk tekort. < BR>

Meer over

E-mailmanagement

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    DDA waarschuwt: ai‑golf legt zwakte datacentersector bloot

    Innovatie & Transformatie

    Kort: 6 miljoen voor Innoseis, ACM verbiedt overname delen Delta-netwerk door Glaspoort (en meer)

    Carrière

    Deel ASML-engineers pruimt Elon Musk niet

    Werkplek & Beheer

    Nominaties: 10 sterke ict-projecten in het mkb

    Data & AI

    Nominaties: 10 veelbelovende tech startups

    Cloud & Infrastructuur

    Nominaties: 10 grootzakelijke projecten

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs