Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Business IT allignment: het mag weer

16 februari 2010 - 11:04OpinieGovernance & Privacy
Marco Deckers
Marco Deckers

Nog niet zo heel lang geleden werd je meewarig aangekeken wanneer de voordelen van business it allignment ter sprake werden gebracht. De organisatie draaide immers goed, er was budget genoeg en de ict-afdeling had zich een positie verworven die steeds meer opschoof van ondersteunend naar beleidsbepalend.

In het huidige economische klimaat zijn echter steeds meer organisaties zich aan het herbezinnen op deze situatie. Want is het nu echt wenslijk dat de ict-afdeling het beleid van de business bepaald? De praktijk wijst uit dat dit niet het geval is en daarbij wordt ict nu vaak als een enorme budgetverslinder beschouwd. Dit met name als gevolg van het naar zich toe halen van allerlei projecten in het kader van verbeteringen die door de business gewenst worden en die dus eigenlijk ook door diezelfde business gefinancierd hadden moeten worden. Vandaar dat veel organisaties naarstig op zoek moeten naar de oplossing om de verschillende interne partijen weer neer te zetten waar hun kwaliteiten liggen en, nog belangrijker, waar ze oorspronkelijk voor zijn bedoeld.

Het op orde brengen van de governance moet hierbij de eerste prioriteit krijgen. Duidelijkheid in rollen, taken en verantwoordelijkheden zijn essentieel bij het goed kunnen uitvoeren van beheer. Alleen zo zal de ict-organisatie weer de rol gaan krijgen die ze verdient: als ondersteunende dienst voor de business. Ruwweg kan worden gesteld dat het budget van een ict-afdeling eigenlijk alleen naar de volgende posten personeelskosten, hardware,  licenties en infrastructuur moet gaan. Investeringen in (nieuwe) applicaties of uitbreidingen in functionaliteit zijn business issues en moeten (weer) onderbouwd worden met een business case. De ontwikkel- en implementatiekosten komen hierbij ook weer bij de aanvrager te liggen in plaats van de ict-afdeling en weer wordt ict gepositioneerd als beleidsondersteuner in plaats van beleidsbepaler.

Bovenstaande lijkt natuurlijk een open deur, maar in de realiteit blijkt helaas dat veel organisaties niet in staat zijn om dit op een goede manier in te richten. Het wordt dus tijd dat ict-managers zichzelf weer gaan afvragen waar de kern van hun dienstverlening ligt.

Meer over

ConsultingDienstenIT GovernanceLicenties

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Regelgeving en zorgplicht helpen organisaties om succesvol en veilig te zijn

    Hoe helpen regelgeving en zorgplicht organisaties om succesvol en veilig te zijn?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Governance & Privacy

    Klachtenregen bij Autoriteit Persoonsgegevens

    Governance & Privacy

    Kort: Danthas ICT in handen van Your.Cloud, Rabobank moderniseert compliance (en meer)

    Governance & Privacy

    DigiD en Mijn Overheid extra versleuteld

    Overheid

    Defensie zoekt alternatief voor Palantir-software

    Security & Awareness

    Spoelstra Spreekt: Geen gezicht

    EDIC EU digitaal
    Overheid

    Zo wil de EU los komen van Amerikaanse tech

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs