Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Ondernemingen tevreden over interne netwerken

17 juli 1997 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Correspondent
Correspondent

De Amerikaanse Meta Group meldt dat het rendement op investeringen in een bedrijfsintern netwerk op basis van het Internet-protocol gemiddeld 38 procent per jaar bedraagt. Viervijfde van de ondernemingen die met een intranet begint, ziet positieve resultaten.

Besluitvormers moeten aan de hand van een toenemend aantal studies overtuigd raken van de financiële voordelen van een investering in een intranet. De Meta Group onderzocht 55 ondernemingen. Vooral als hun intranet wordt betrokken bij het inkoop-, productie- of verkoopproces dan kunnen hoge rendementen worden verwacht. Belangrijk voor een succesvolle toepassing van intranetten is de wijze waarop de onderneming en haar afdeling IT zich opstellen. De organisatie-cultuur speelt hierbij een belangrijke rol.
Jim Barksdale, topman van Netscape, noemde vorige week dinsdag tijdens een congres in Maastricht voorbeelden van bedrijven die een rendement van meer dan 1000 procent hebben gehaald. Koploper in zijn lijstje is computerfabrikant Amdahl met 2063 procent, gevolgd door vliegtuigfabrikant Lockheed Martin (1562 procent), Silicon Graphics (1427 procent) en consultant Booz, Allen & Hamilton (1389 procent). Schertsend voegde Barksdale er aan toe: "Je kunt het eerste cijfer en het laatste cijfer weglaten en je hebt nog een mooi rendement."

Zona Research

Een ander Amerikaans onderzoeksbureau, Zona Research, verwacht dat de investeringen in intranet-software veel sneller zullen groeien dan die in Internet-software. De visie op deze markten wordt belicht in het rapport ‘Internet and Intranet: 1997 Markets, Opportunities, and Trends’. Zona concludeert dat Internet leidt tot een verschuiving van op de verwerking van gegevens gebaseerde informatiesystemen, naar systemen waarbij de toegankelijkheid van gegevens het voornaamste is.
Grote, internationale combinaties van informatie-verschaffende ondernemingen zijn zich aan het vormen. Ze gebruiken de Internet-standaarden om een vlekkeloze stroom informatie te scheppen. De studie van Zona is gebaseerd op de informatie-keten en de verschillende onderdelen daarvan. Deze keten bestaat uit creatie, inhoud, opslag, communicatie en consumptie.

Meer over

IntranetNetworking

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    DDA waarschuwt: ai‑golf legt zwakte datacentersector bloot

    Innovatie & Transformatie

    Kort: 6 miljoen voor Innoseis, ACM verbiedt overname delen Delta-netwerk door Glaspoort (en meer)

    Carrière

    Deel ASML-engineers pruimt Elon Musk niet

    Werkplek & Beheer

    Nominaties: 10 sterke ict-projecten in het mkb

    Data & AI

    Nominaties: 10 veelbelovende tech startups

    Cloud & Infrastructuur

    Nominaties: 10 grootzakelijke projecten

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs