Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Analisten verwachten meer koerscorrecties

09 april 2000 - 22:003 minuten leestijdActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

De heftige koerscorrectie van de Nasdaq en de techologiefondsen op het Damrak is volgens analisten geen incident. "Het blijft een uiterst volatiele markt. Er zal nog wel een keer zo’n val komen." De analisten verwachten wel dat binnen de ‘nieuwe economie’ fondsen in toenemende mate het kaf van het koren wordt gescheiden.

Volgens Ruurd Haan, strateeg bij ING Barings, kregen de beleggers de afgelopen week last van hoogtevrees. "De koersen op de Nasdaq waren te hoog opgelopen. Dan krijg je toch dat beleggers gevoelig worden voor triggers die een val inluiden." De belangrijkste was volgens hem de aankondiging van één van de belangrijkste portefeuillehouders van het gerenommeerde Goldman Sachs om het aandeel van technologiefondsen van 70 naar 65 procent terug te brengen.
Jeroen van Harten, analist bij Rabo Securities, is van mening dat de reactie van de technologiefondsen op de AEX voor een belangrijk deel te maken heeft gehad met de grillige koersontwikkeling van afgelopen dinsdag op de Nasdaq. "Daar zochten beleggers al enige tijd een aanleiding om hun aandelen van de hand te doen. Ze vonden deze in de juridische perikelen rond Microsoft, hoewel die helemaal niet onverwacht kwamen."
Volgens Marc Kennis, analist bij Van Lanschot Bankiers, zijn beleggers zich achter de oren gaan krabben. "Ze kijken steeds nadrukkelijker of de huidige beurskoers van sommige technologiefondsen de intrinsieke waarde ervan wel rechtvaardigt, zeker na de diverse mislukte beursgangen."
De analisten beschouwen de koerscorrecties als gezond, maar ze waken ervoor de technologiefondsen op één hoop te gooien. Kennis: "Je ziet dat de ‘gebakken lucht’-fondsen, zoals UPC, zich veel minder snel herstellen dan gedegen fondsen als Philips en KPN." Ook volgens Haan mogen ‘de grote jongens’ zoals KPN en Philips en de top van de Nasdaq, zoals Cisco, HP, Intel en ook Microsoft, zich in een groeiende populariteit bij beleggers verheugen. "Voor de nieuwe fondsen, zoals KPN Qwest en World Online, komen de klappen dubbel zo hard aan."
Volgens Marc Kennis van Van Lanschot zal WOL het voorlopig nog wel moeilijk houden. "Dat hebben we overigens al voor de beursgang gemeld." Kennis is van mening dat beleggers hun geld nog beter kunnen steken in een fonds als Terra Networks, een afsplitsing van het Spaanse Telefonica, "omdat dit fonds een duidelijke intrinsieke waarde heeft."
Van Harten vindt het niet juist de ‘nieuwe economie’ fondsen op één lijn te plaatsen met de traditionele aandelen. "Het zijn toekomstgerichte fondsen. Dan zal de winst gemaakt moeten worden. Tot die tijd blijft het een volatiele markt, waarbij meer dan bij de traditionele fondsen de factor sentiment om de hoek komt kijken.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    NIS2: Europese richtlijn maakt cyberse...

    De Europese NIS2-richtlijn zet cybersecurity definitief op de strategische agenda. Organisaties in vitale sectoren krijgen te maken met strengere eisen...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    later digitale hub
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Nederland dreigt digitale hub-positie te verliezen, grondrechten in de ai-verordening (en meer)

    agentic ai
    Data & AI

    Fundamentele transformatie in 2026 door agentic ai

    Innovatie & Transformatie

    Neuro-adaptieve ai: volgende tech-revolutie start in Delft en Berlijn

    Data & AI

    Waarom AWS een oude server te pletter liet vallen

    Innovatie & Transformatie

    Atos breidt voetbal-activiteiten uit naar Zuid-Amerika

    test
    Innovatie & Transformatie

    Van interne tests naar succesvol extern gebruik

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs