Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Google aast op Microsoft Office-kloon

18 december 2006 - 09:47ActueelInnovatie & TransformatieGoogleMicrosoft

Google wil een zakelijk softwarepakket op de markt brengen dat kan tippen aan Microsoft Office. Het heeft daarbij zijn oog laten op het Koreaanse ThinkFree, dat graag wil samenwerken, maar zich niet wil laten opslokken door Google.

Het team van Google dat de overname van YouTube begeleidde, heeft enkele vertegenwoordigers van ThinkFree deze maand twee keer ontmoet, aldus topman Jong-jin Baek van Haansoft, het moederbedrijf van ThinkFree. In interviews met Koreaanse media stelde hij dat Google van plan is om ThinkFree over te nemen.

ThinkFree heeft diverse versies van op Java gebaseerde software in huis die online in een webbrowser kan draaien of op zichzelf. De software van ThinkFree heeft over het algemeen positieve kritieken gekregen, al zijn er wat klachten geweest over bugs en instabiliteit. De online-versie is gratis verkrijgbaar.
ThinkFree Office is vaak omschreven als een kloon van Microsoft Office, omdat het doelbewust de layout van de menu's en toolbars van Micorsoft Office nabootst. En het kan bestanden openen en opslaan in de formaten van Microsoft Office.

De Koreaanse software imiteert ook de meeste functies van Microsoft Word, Excel en PowerPoint, maar het ontbeert de meer geavanceerde functies van de Microsoft-programma's. Baek zei tegen de Korea Times dat Haansoft ThinkFree niet kwijt wil, maar hij hoopt een samenwerkingsverband te vormen om samen met Google de software aan te bieden. Hij is zich er van bewust dat Google dit idee niet erg ziet zitten.

Simon Burns, VNUnet.com

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    software service
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Microsoft brengt meer software als online-dienst

    3 reacties op “Google aast op Microsoft Office-kloon”

    1. Moiahh50 schreef:
      18 december 2006 om 11:35

      Is het goed dat er nog een variant komt naast MS office, we hebben al Open Office wat gratis is voor iedereen. Nu met deze ontwikkeling komt er misschien wat concurentie. Maar dat ze deze versie op een webserver willen houden is het begin van het de vrijheid. MS Dos en Windows 1,2,3 en 3.11 waren in den beginne ook gratis, zie nu hoe we gegijzeld worden door MS deze gratis online webversie lijdt ongetwijfeld in de nabije toekomst naar betaald en kunnen daar dan niet meer onderuit om dat we erop ingericht zijn en waarschijnlijk ook de opslag zo geregeld hebben…. Blijft link.

      Login om te reageren
    2. Ronald Heinen schreef:
      18 december 2006 om 15:00

      De strategie van Google om alle content op de wereld te willen ontsluiten wordt hiermee verder ingevuld. Het is denk ik positief dat in de marktniche van Office pakketten voor de eind-gebruikers minstens 3 reële keuzes zijn. En als dit doorgaat dan is dit daadwerkelijk ook het geval. Echter, zoals eerder met OpenOffice het geval was, komt dit pakket ook niet uit de VS (OpenOffice komt uit Duitsland). Het lijkt er steeds meer op, dat de VS door veel meer geld uit te geven dan het per saldo binnen krijgt (op dit moment is dit meer dan 100 miljoen per uur) zo’n strategie kan uitvoeren: “If you can’t beat them, buy them”. Dit zal echter in de toekomst moeten veranderen, anders werkt iedereen buiten de VS zich uit de naad voor alleen de VS. Alleen de Zwitsers lijken dit goed te begrijpen en doen niet aan dit spelletje mee.

      Login om te reageren
    3. Niek schreef:
      19 december 2006 om 08:34

      Thinkfree is gebaeerd op het zelfde advertentiemodel als dat van Google. Blijft dus gratis. Daarnaast, meer keuze is altijd beter! Tenslotte, met name de online-versie onderscheid zich sterk van de huidige ms en open-office versie omdat erletterlijk aan gebrui9kerszijde geen beheer meer nodig is. Voor starters, een-pitters en kleine bedrijven een uitkomst

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs