Kahuna Network Solutions, een Managed Security Service Provider (MSSP), meldt een gezonde groei in omzet en resultaat. De begin dit jaar gelanceerde propositie Kahuna Enterprise Security Management blijkt te voorzien in een grote behoefte.
Met een kwartaalgroei in omzet van +29%, (bruto marge van +47%) ten opzichte van het eerste kwartaal 2006 is Kahuna het jaar voortvarend begonnen. Er is een gezond resultaat geboekt.
De groei is mede gedreven door een aantal nieuwe grote klanten voor de Managed Security Services. Ook in het middensegment is een flink aantal nieuwe klanten opgetekend. "De groei had nog groter kunnen zijn als we ons personeelsbestand sneller hadden kunnen uitbreiden. Net als de rest van de sector heeft ook Kahuna last gehad van de druk op de arbeidsmarkt, met toegenomen verloop als resultaat. Met name onze sales unit is in 2006 onderbezet geweest. Gelukkig is die nu weer op sterkte." Dat zegt Haydar Zohre, Managing Director van Kahuna Network Solutions. Zohre vervult deze functie sinds 1 december vorig jaar. Hij is Rhett Oudkerk Pool opgevolgd die zich als CEO van Kahuna Group meer is gaan toeleggen op new business en strategie.
Begin dit jaar is Kahuna een partnership aangegaan met ArcSight om SIEM (Security Information and Event Management) diensten te kunnen bieden. Dit gebeurt onder de naam Kahuna Enterprise Security Management. ArcSight (www.arcsight.com) levert innovatieve oplossingen voor Network en Security Information Management.
Oudkerk Pool: "Geen enkel Security Operating Center kan zonder SIEM-platform serieus zijn werk doen. Als professionele MSSP moet je moet dit gewoon in huis hebben en je klanten kunnen leveren. We zien een grote behoefte in de markt."
Ook de digitale kluis-oplossingen op basis van CyberArc die Kahuna in 2005 op de markt heeft gezet voorzien duidelijk in een behoefte. "De acceptatie is het afgelopen kwartaal in een stroomversnelling geraakt. Het gaat om lange salescycli. Onze inspanningen beginnen vruchten af te werpen," zegt Oudkerk Pool.
Dit is toch wel weer typisch: was Kahuna niet het bedrijf dat steeds hoog in de Deloitte Fast 50 stond?
Deloitte vergelijkt steeds perioden van 5 jaar, en dit jubelverhaal gaat ineens uit van 1 jaar.
Met andere woorden, waarschijnlijk vielen de cijfers 2006 zwaar tegen, en daarmee vergeleken gaat 1e kwartaal 2007 natuurlijk best lekker.