Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Aantal vacatures bij dienstverleners blijft gelijk

vacature
14 december 2007 - 09:50ActueelCarrière

Dienstverleners hadden het afgelopen kwartaal niet meer vacatures dan de kwartalen hiervoor. De omzet van computerservicebedrijven steeg het afgelopen kwartaal. Ondernemingen zijn positief over de verdere groei van de omzet.

Het tekort aan ict-personeel bij computerservicebedrijven is het afgelopen kwartaal niet verder opgelopen. Het derde kwartaal van dit jaar ontstonden er achtduizend nieuwe vacatures. Ook het aantal vervulde vacatures kwam in het derde kwartaal van 2007 uit op achtduizend. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Aan het einde van het derde kwartaal waren er 9400 openstaande vacatures.

De omzet van computerservicebedrijven in het derde kwartaal is de hoogst gerealiseerde omzet sinds eind 2000. De omzet nam het derde kwartaal van dit jaar met 15 procent toe in vergelijking met dezelfde periode in 2006. De computerservicebedrijven zijn, samen met de uitzendbranche, de belangrijkste aanjagers van de omzetgroei in de zakelijke dienstverlening.

Meer orders

De ondernemers ontvingen naar eigen zeggen in het derde kwartaal van 2007 flink meer orders dan in het tweede kwartaal. Uit de conjunctuurtest blijkt dat ondernemers positief oordelen over de orderontvangsten en het economische klimaat, al oordelen de ondernemers iets minder positief dan in het vorige kwartaal.

Verwacht wordt dat de omzet in vierde kwartaal weer zal groeien. Er wordt een verdere flinke stijging van de orders voorzien. De ondernemers verwachten tevens licht stijgende afzetprijzen. Hieruit volgt ook de verwachting van een verdere toename van de omzet. Per saldo verwacht 38 procent van de ondernemers een stijging van de toekomstige personeelssterkte.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    AI Twin – we vervangen geen mens...

    Mobile XL helpt je op weg met je eigen AI Twin Stel je voor een AI Twin, een digitale kopie...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Carrière

    Kort: Nieuwe KPN-cao mét reservistenregeling, Philips koopt Spectrawave (en meer)

    ai shiny bait lokkertje
    Data & AI

    Kort: Consument vertrouwt ai minder maar gebruikt het meer, glasvezelexamens van FttX Certificering (en meer)

    Carrière

    Ondernemingskamer: Gerard Sanderink voerde jarenlang wanbeleid bij Centric

    Data & AI

    Hoe ai de keten van Royal FloraHolland verbetert

    Innovatie & Transformatie

    Stop niet bij taalmodel (maar breng je enterprise-ai naar volgende fase)

    Security & Awareness

    Werken aan weerbaarheid

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs